Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کشورهای در حال رشد قادر به تطبیق با پیامد تغییرات آب و هوا نیستند.

کشورهای در حال رشد قادر به تطبیق با پیامد تغییرات آب و هوا نیستند.
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشورهای در حال رشد می گویند با توجه به کاهش تعهدات مالی سازمان ملل، قادر به اتخاذ سیاستهای مقابله با تغییرات آب و هوا نیستند.

آگهی

در ارتباط با روند مذاکرات، با تماس ماهواره ای با لیما، با جیووانی لا ویا، نماینده و دبیر کمیته محیط زیست پارلمان اروپا گفتگو کرده ایم.

یورونیوز: چند روز در مذاکرات بوده اید. بنظر می رسد همچنان دیوار بلندی میان غنی و فقیر وجود دارد. چه مانعی بر سر راه است؟

جیووانی لاویا: در واقع مذاکرات توسط کشورهای فقیرتر که خواهان کمکهای مالی بیشتری هستند، به بن بست نشسته است. مذاکرات کپنهاگ با این تعهد تمام شد که جامعه بین الملل مبلغ یکصد میلیارد یورو تا سال 2020 به کمک به کشورهای فقیر تر اختصاص داد. امرور این مبلغ به ده میلیارد یورو برای چهار سال تقلیل یافته است. این، برای کشورهای فقیر برای اعمال سیاستهای محیط زیستی کافی نیست.

یورونیوز: این وجه برای کشورهای فقیر جهت مبارزه با پیامد تغییرات آب و هواست. آیا از کشورهای غنی انتظار بیشتری داشتید؟

جیووانی لاویا: نمی توان به برزیل، چین، مکزیک و هند بعنوان کشورهای فقیر نگریست. باید راهی یافت که کشورهای غنی تر مجبور به کمک مالی به چین نشوند. به کشورهایی که در راه مبارزه با این مشکل کاری انجام نمی دهند کمک کمتری داده می شود.

یورونیوز: آیا هنوز می توان به توافقی دست یافت که کشورها را بر آن دارد که در کنفرانس سال آینده در پاریس، خود را به مبارزه علیه تغییرات آب و هوا متعهد کنند؟

جیووانی لاویا: به درستی نشانه های مثبتی در این مورد می بینم. پرزیدنت اوباما با چین به توافقهایی رسیده است و درجریان مذاکره با هند است. این بدان معنی است که جهان به مبارزه علیه تغییرات آب و هوا بعنوان سیاستی عمده که باید به اجرا گذاشته شود، خواهد نگریست.

یورونیوز: چه عاملی می تواند به شکست منجر شود؟

جیووانی لاویا: هر چیزی می تواند! بویژه کشورهایی که خواهان کمکهای بیشتر برای اقتصادشان هستند تا بتوانند با این معضل مبارزه کنند. مقاومت برخی کشورها یا گروهها می تواند پیامدی تکان دهنده برای نتیجه نهایی داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حساس‌ترین مسائل در انتخابات ۲۰۲۴ پارلمان اتحادیه اروپا؛ آنچه نمی‌دانیم

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند