Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خروج از چرخه فقر در اروپا

خروج از چرخه فقر در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در این برنامه سخن شما کریستالینا از صوفیا بلغارستان از طریق اینترنت پرسش خود را مطرح کرده است: «از هر چهار شهروند اروپایی یکی در خطر فقر و جدایی از جامعه قرار دارد. این رقم چه چیزی را نشان می دهد؟»

باربارا هلفریش، مدیر شبکه اروپایی مبارزه علیه فقر در اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: «۱۲۴ میلیون نفر در اتحادیه اروپا در معرض خطر فقر قرار دارند. این رقم خیلی بالاست و به نظرم خیلیها مثل من انتظار چنین عدد بزرگی را نداشته اند. فقر را نمی توان تنها براساس درآمد و حقوق ماهانه سنجید، چون بسیاری از کسانی که از فقر رنج می برند کار هم می کنند. به این نوع فقر، فقر شاغلین می گویند. چون بسیاری از این افراد همزمان ۲ یا ۳ شغل دارند و با این همه درآمد کافی برای تأمین هزینه تحصیل و مسکن و غذا ندارند. نکات دیگری هم باید در نظر گرفته شود، مانند دسترسی به منابع انرژی، خدمات بهداشتی و آینده فرزندان. وی می افزاید: «علاوه بر اینها مشکل به حاشیه رانده شدن از جامعه نیز هست که یکی دیگر از جنبه های فقر است. برای کودکانی که در فقر بزرگ می شوند، انفصال اجتماعی می تواند به معنای محرومیت از شرکت در گردشهای آموزشی یا استفاده از استخر شنا باشد. دست وپا زدن و بیرون آمدن از فقر بسیار مشکل است.»

خانم هافریش در مورد فعالیتهای شبکه مبارزه علیه فقر در اروپا می گوید: «ما شبکه مبارزه علیه فقر در اروپا هستیم و برای ما فقر جنبه سیاسی نیز دارد. چیزی نیست که ازطرف خدا بر زمین نازل شده باشد. تصمیمهایی که سیاست پیشه ها می گیرند باعث می شود که ۱۲۴ میلیون نفر در اروپا در فقر به سر ببرند. بنابراین ما خواستار رهیافتی یکپارچه برای حل مشکل هستیم. لازم است که هر کس درآمد حداقل داشته باشد تا هیچکس از خط فقر پایین تر نرود و در معرض خطر فقر نباشد.»

وی در پایان می گوید: «نیاز هست در سراسر اروپا حرکتی علیه فقر آغاز شود، چیزی شبیه به “طرح مارشال”. لازم است صندوقی ایجاد شود تا پول را به سوی رفع نیازهای مردم و ایجاد شغل های مناسب سوق دهد و اقتصادی به وجود آورد که برای مردم کار کند نه اقتصادی که علیه مردم کار کند.»

http://www.eapn.eu

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها