Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حفاظت از میراث فرهنگی در زمان جنگ

حفاظت از میراث فرهنگی در زمان جنگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پل از پاریس پرسیده است: «با توجه به خشونتها در خاورمیانه، چگونه می توان از میراث فرهنگی این مناطق در مقابل تخریب و چپاول محافظت کرد؟»

در پاسخ، ندی الحسن، رئیس بخش کشورهای عربی یونسکو می گوید: «پیشگیری بخشی از کار روزانه ماست. یونسکو کنوانسیون های بین المللی برای حفاظت از میراث فرهنگی دارد. مانند کنوانسیون لاهه که درباره محافظت از اموال فرهنگی در زمان درگیری های مسلحانه است یا کنوانسیون مبارزه با قاچاق آثار فرهنگی و کنوانسیون میراث جهانی.»

او می افزاید: «ما همچنین با سازمانهایی همچون اینترپل و سازمان جهانی گمرک و حراجی های بزرگ جهان کار می کنیم. ممکن است بصورت فعال برای جلوگیری از قاچاق اقلام فرهنگی وارد عمل شویم زیرا بسیاری از آثار با عبور از مرزها وارد بازارهای بین المللی می شوند. انجام این کار آسان است. اما در مقابل، محافظت از بناهای تاریخی در محلهای درگیری بسیار مشکل است و اقدام در این باره معمولا پس از پایان جنگ و در دوران بازسازی انجام می شود.»

خانم الحسن می گوید: «در کشور مالی، ما در حال حاضر مشغول بازسازی مساجد شهر تیمبوکتو هستیم. در بامیان افغانستان نیز پس از تخریب مجسمه های بودا، ما کار تثبیت بقایای بودا و مرمت نقاشی غارها و مرمت سایتهای باستان شناسی را آغاز کردیم.»

او تاکید می کند: «اگرچه زندگی انسانها، وضعیت پناهندگان، خشونتها و تلاش برای برقراری صلح همه موضوعاتی هستند که در زمان درگیری ها پرداختن به آنها اولویت دارد اما با این وجود ما قویا بر این باوریم که نه تنها این میراث فرهنگی باید به نسل های آینده منتقل شود، بلکه باید به عنوان تضمینی برای انسجام اجتماعی و به عنوان عنصری اساسی در دوران بازسازی پس از جنگها به آن نگریسته شود و از انها محافظت شود.»

برای طرح پرسش روی کلمه «مشارکت» کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها