Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مالیات بر ارزش افزوده چگونه در اتحادیه اروپا اعمال می شود

مالیات بر ارزش افزوده چگونه در اتحادیه اروپا اعمال می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در برنامه «سخن شما»، پتار از سوفیا پرسشی در مورد مالیات بر فروش مطرح می کند. او می گوید: من یک تجارت کوچک در بلغارستان دارم که هم کالا و هم خدمات به مشتریان عرضه می کند. می خواهم تجارتم را در اتحادیه اروپا توسعه دهم ولی مطمئن نیستم که مشمول مالیات بر ارزش افزوده هست یا نه.

باتیست میرت، مسئول اطلاعات «یوروپ دایرکت» پاسخ می دهد: «بعنوان یک شرکت مستقر در اتحادیه اروپا، مالیات بر ارزش افزوده به تقریبا کل خرید و فروش شما تعلق می گیرد، به جز صادرات به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا.

شما بعنوان ارائه کننده خدمات و کالا باید در اداره مالیاتی کشور عضو اتحادیه که تجارت شما در آنجا مستقر است ثبت نام کنید. وقتی کالا می فروشید یا خدمات ارائه می کنید، مالیات بر ارزش افزوده را بر روی بها و در صورت حساب اضافه کنید. مشتری به شما کل مبلغ، از جمله مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت می کند.

شما باید این را به مسئولان مالیاتی اعلام کنید. اگر شما کالا یا خدمات به مشتریان تجاری خود در دیگر کشورهای عضو می فروشید، مجبور به مطالبه مالیات نیستید، ولی مشتری شما باید در کشور خود، مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کند.

همچنانکه وقتی شما کالا یا خدمات می خرید، باید مالیات بر ارزش افزوده را بعنوان مشتری بپردازید. در هر حال شما می توانید مالیات های دریافتی از مشتریان را از کل مالیات های پرداختی کسر کنید. یعنی شما فقط تفاوت را به اداره مالیات پرداخت می کنید و این مقدار را در بازپرداخت دوره ای مالیات به اداره مالیات گزارش کنید.

برخی اوقات، مالیاتی که تجارتتان می پردازد ازمالیاتی که از مشتریان مطالبه کرده اید، بیشتر است. در این صورت، مقامات به شما این مبلغ را برمی گردانند.

قوانین استانداردی در اتحادیه اروپا در مورد مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد ولی کاربرد دقیق مالیات بر ارزش افزوده در هر کشوری متفاوت است. هرچند این مالیات در همه کشورهای اتحادیه اعمال می شود، هر کشور عضو، مسئول تثبیت نرخ های خود است.

در هر کشوری یک نرخ استاندارد وجود دارد که بر همه یا اکثر فرآورده ها اعمال می شود و شاید نرخ های پایین تری نیز باشد که بر گروهی محدود از اجناس اعمال می شود. و بالاخره، گروه های مهمی از خدمات چون آموزش، بهداشت و خدمات مالی، غالبا از مالیات معاف هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت مالیات بر ارزش افزوده و همچنین نرخ مالیات در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا با به لینک زیر مراجعه کنید:

http//europa.eu/youreurope/business برای مطرح کردن پرسش هایتان دکمه زیر را فشار دهید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها