Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

توافق تجاری جدید بین اروپا و آمریکا و پیامدهای آن

توافق تجاری جدید بین اروپا و آمریکا و پیامدهای آن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در این برنامه سخن شما، اندی، از کاربران صفحه فیسبوک یورونیوز این پرسش را مطرح کرده است که توافق تجاری بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا که بر روی آن مذاکره می شود در مورد چیست و تاثیر آن بر مصرف کننده اروپایی چیست؟

مونیک گویانس، مدیر کل دفتر اروپایی اتحادیه مصرف کنندگان به این پرسش چنین پاسخ می دهد:

«هدف توافق مبادله آزاد که بین اتحادیه اروپا و آمریکا در حال بررسی است، آسانتر کردن مبادلات تجاری بین دو قاره است. برای مصرف کننده اروپایی این به آن معنی است که ما قدرت انتخاب بیشتری بین محصولات وارد شده آمریکایی و محصولات اروپایی خواهیم داشت. یعنی اساسا قیمت ها کاهش پیدا خواهد کرد.

ولی فقط نکته های مثبت وجود ندارد. ما از این نگرانیم که این مبادلات در شرایطی انجام شود که به سلامت و ایمنی ما ضرر برساند زیرا این خطر وجود دارد که نتیجه مذاکرات؛ کاهش قوانین اروپایی در زمینه های متعددی چون امنیت غذایی، امنیت محصولات، تولیدات شیمیایی و حفاظت از داده ها شود.

این قوانین مختلف حمایتی در اروپا که ما از بابت آن بسیار به خود می بالیم و باعث اعتماد ما به بازار می شود، در خطر می افتد زیرا در ایالات متحده آمریکا قوانین همانند نیست و اغلب کمتر محدود کننده است. شاید این هزینه ای است که برای ایجاد رقابت باید پرداخت شود. ما بعنوان سازمان حمایت از مصرف کننده، مراقب هستیم که این آزادی بازار اروپایی به ضرر امنیت و سلامت مصرف کننده های ما تمام نشود.»

اگر شما هم پرسشی دارید بر روی دکمه زیر فشار دهید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها