مجله هفتگی اروپا؛ اروپا در قهقرای اقتصادی

مجله هفتگی اروپا؛ اروپا در قهقرای اقتصادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه، اروپا در بهبودی که آمریکا در جهت آن گام بر می دارد، عقب مانده است، بروکسل اقدامات ریاضتی را تعدیل کرده، اما خواهان اعمال اصلاحات در کشورهای عضو بویژه در زمینه اشتغال است، و البته بحران سوریه.

در زمینه سیاست خارجی، تحریم علیه ارسال اسلحه به سوریه در میان اختلاف نظر شدید اعضای اتحادیه برداشته شد.

اعضا آزادند که بر حسب تمایلشان به گروههای مخالف در سوریه اسلحه برسانند. این چیزی بود که فرانسه و بریتانیا خواهان آن بودند. نشریه لوموند، چاپ پاریس، از استفاده از سلاحهای شیمیایی در سوریه نوشته است.

بنظر می رسد کشورهای منطقه یورو قادر نبوده اند خود را از ورطه رکود اقتصادی رهانده با اقتصاد رو به رونق آمریکا رقابت کنند. این نتیجه گزارش اخیر سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه در هفته گذشته بود.

کمیسیون اروپا به کشورهای اتحادیه توصیه کرده که روند اصلاحاتشان را برای ایجاد کار تسریع کنند. در عین حال، بروکسل برای برخی از اعضاء مثل ایتالیا و مجارستان استثناهایی قائل شده است.

یکسال پیش ازبرگذاری انتخابات اروپایی، تلاش سیاستمداران بر این است که جوانان را به شرکت در انتخابات ترغیب کنند. فستیوالی که در هفته پیش در پارلمان اروپا برگذار شد، نمونه اینگونه تلاشهاست. بزرگترین چالش برای دست اندرکاران، اما، تامین آینده جوانان زیر بیست و پنج سال است. در اسپانیا و یونان نیمی از جوانان قادر به یافتن کار نیستند. فرانسه و آلمان در صدد چاره جویی برآمده اند.

با شاخص بیکاری در دوازده درصد، اروپا با سال دیگری از رکود روبروست. کمیسر اتحادیه، آقای اوتینگر ضمن انتقاد شدید از نهادهای اروپایی، دولتهای عضو اتحادیه از جمله آلمان و بریتانیا را هم از لبه تیغ حمله مستثنی نکرده و گفته است بلغارستان و ایتالیا غیر قابل کنترل هستند.

تحولات هفته آینده در اروپا:

- روز دوشنبه، کنفرانس سران اتحادیه اروپا با روسیه در مورد انرژی و آزادیهای فردی، – روز سه شنبه، اظهارات کمیسر مسئول کرواسی در پارلمان اروپا، – روز پنجشنبه، دیدار وزرای دادگستری اتحادیه در لوکزامبورگ،
…و روز شنبه، شاهزاده مادلین سوئد ازدواج می کند.

هفته خوبی داشته باشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت اسپانیا پس از رای دادگاه علیه قرنطینه مادرید، وضعیت اضطراری اعلام کرد

طرح گشایش اقتصادی در دست‌انداز؛ نوسان صعودی دلار به بازار تهران بازگشت

بیشتر افراد آزمایش شده در برگامو ایتالیا پادتن کرونا دارند