Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

قوانین و اقدامات اتحادیه اروپا در مبارزه با قاچاق انسان

قوانین و اقدامات اتحادیه اروپا در مبارزه با قاچاق انسان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در برنامه سخن شما، مارتا از پاریس می نویسد: “اتحادیه اروپا برای مبارزه با قاچاق انسان چه کاری انجام می دهد؟”

میکله چرچونی، سخنگوی کمیسر اتحادیه اروپا در امور داخلی این اتحادیه چنین پاسخ می دهد:

“در سال ۲۰۱۰ سیسیلیا مالشتروم، کمیسر اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه زنجیره ای از اقدامات حقوقی و غیر حقوقی برای مبارزه با این پدیده که می توان آنرا برده داری مدرن نامید در نظر گرفته است.

اتحادیه اروپا همچنین قوانین محکم و بسیار موثری را برای مجازات مجرمانی که در پشت این نوع فعالیت ها هستند و نیز حفاظت بهتر از قربانیان این جرائم تدارک دیده است. یعنی افرادی که اغلب آسیب پذیرند، از ضربه آنچه برایشان اتفاق افتاده رنج می برند و در زمان طرح مسئله در دادگاه برای محکوم کردن آزاردهندگان خود و پس از محاکمه برای ادغام دوباره در جامعه و در محل کار، به حمایت نیاز دارند.

همچنین کمیسیون اروپا برای مبارزه علیه قاچاق انسان یک نفر هماهنگ کننده را تعیین کرده که نقش او هماهنگی درسطح اروپا بین سازمان ها و دولت های عضو اتحادیه و هر فردی است که درگیر مبارزه با این پدیده است.

کمیسیون اروپا همچنین اخیرا به توسعه یک راهبرد مشخص در چهل گام، برای کاهش و متوقف کردن قاچاق انسان دست زده است. در میان این اقدامات می خواهم بر ایجاد ارگان مشترک “پلیس اروپا” و “همکاری قضایی اروپا” تاکید کنم که متخصص در مبارزه علیه قاچاق انسان هستند. همچنین ایجاد یک سازمان غیر دولتی فعال برای حداکثر تلاش و نتیجه گیری در این زمینه که درحقیقت یک ساختار حقوقی پاسخگو درقبال مبارزه علیه قاچاق انسان خواهد بود.” این ارگان ها به ویژه پی آمدها و تاثیرات قاچاق انسان و دیگر جرائم مربوطه را بر هر یک از اقتصاد های اروپایی نیز پی گیری می کنند.

شما نیز اگر پرسشی در برنامه “سخن شما” دارید با کلیک در اینجا با ما درمیان بگذارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها