چگونگی تامین امنیت مواد غذایی در اروپا

چگونگی تامین امنیت مواد غذایی در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، استل از بروکسل پرسیده است: پس از ماجرای رسوایی که درباره گوشت اسب مطرح شد، اروپا برای اطمینان از امنیت غذایی چه تدابیری اندیشیده است؟

مونیک گویان، مدیر کل سازمان مصرف کنندگان اروپایی پاسخ می دهد: “قبل از هر چیز باید توجه داشت که مساله رسوایی گوشت اسب مربوط به سیستم امنیت مواد غذایی نبوده است، بلکه مشکل، تقلب در بخش مصرف مواد غذایی بود که البته این موضوع هم غیر قابل قبول است.

همچنین باید به یاد داشته باشید که اروپا، امن ترین منطقه از جهان در زمینه سلامت مواد غذایی است و بخش عمده حوادثی مربوط به مواد غذایی، به شیوه نگهداری نادرست انها در یخچالهای خانه ها برمی گردد.

باید این را هم اضافه کرد که ما در حال حاضر در شرایط بحران اقتصادی قرار داریم. به همین دلیل گاه برای کاهش هزینه ها استانداردها را پایین می برند. بنابراین میزان مراقبت و کنترل ایمنی مواد غذایی کم می شود. اما به هر حال ضروری است با توجه به فشارهایی که از سوی ایالات متحده آمریکا وارد می شود، اروپا در حفظ استانداردهای مواد غذایی بکوشد. در غیر اینصورت در مذاکرات بین المللی، صادرات محصولات اروپایی که استانداردها را رعایت نمی کنند ممکن نیست.

دیگر عامل مهم این است که اگر ما واقعا می خواهیم سلامت مواد غذایی را تضمین کنیم اعضای اتحادیه اروپا باید با بطور کامل منابع تامین مواد غذایی را کنترل کنند. بویژه از طریق کنترل شرکتهای فعال در حوزه صنایع غذایی، انهم بدون اعلام قبلی.”

برای طرح سوال در برنامه “سخن شما” ، لطفا روی گزینه زیر کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها