Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تخصیص بودجه به سیاستهای مشترک کشاورزی

تخصیص بودجه به سیاستهای مشترک کشاورزی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یارانه های کشاورزی همچنان بزرگترین بخش بودجه پیشنهادی اداره اروپا برای سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است. مذاکرات در مورد تجدید نظر در سیاستهای مشترک کشاورزی به نقطه حساسی رسیده است. علیرغم کاهش بودجه این بخش، سالیانه پنجاه میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری خواهد شد، یعنی چیزی بیش از یک سوم کل بودجه سالانه اتحادیه اروپا.

داچیان چیولوش کمیسر اروپایی کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه، از سوی کشاورزان، گروههای طرفدار محیط زیست و همچنین مصرف کنندگان از یکسو و دولتهای اروپایی و پارلمان اروپا از سوی دیگر، بشدت تحت فشار قرار گرفته است.

مالیات دهندگان خشمگین، نظیر طرفداران “ فارم سوبسیدی “ مایل به پرداخت مرحله ای هستند. کشاورزان و مصرف کنندگان از بیش از بیست کشور اروپایی در بروکسل با برگزاری تجمعی موسوم به «راهپیمایی غذای خوب» به پیشنهادهای مربوط به سیاست مشترک کشاورزی اروپا اعتراض کردند. سر و صداهایی در کشورهای در حال توسعه در اعتراض به یارانه های اروپا و آمریکا که در حال نابود کردن کشاورزی داخلی آنهاست بلند شده است. اما بین این تضاد منافع چگونه می توان مصالحه به وجود آورد؟

یارانه های کشاورزی اروپا، موضوع این برنامه است. آیا سیاست مشترک کشاورزی هنوز باید سهم بیشتری را در بودجه جدید اتحادیه اروپا به خود اختصاص دهد؟ آیا نیازمند اصلاحات بیشتری است یا این بودجه برای ایمنی غذایی اروپا لازم است؟

لی روترهام، پژوهشگر موسسه «ائتلاف مالیات دهندگان» از لندن، راجر ویت سخنگوی امور کشاورزی و توسعه روستایی و اورسولا هادسون رییس سازمان “اسلو فود” آلمان مهمانان این برنامه از سری برنامه های بیست و پنج ثانیه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟