Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لقاح مصنوعی همجنسگرایان زن در بلژیک

لقاح مصنوعی همجنسگرایان زن در بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بلژیک، زنان همجنس گرا حق آنرا دارند که با استفاده از روشهای لقاح مصنوعی باردار شوند. این آزادی برای همجنس گرایان فرانسه وجود ندارد. به همین دلیل، زوجهای همجنس گرای زن برای لقاح مصنوعی به بلژیک پناه می آورند. همه ساله حدود دوهزار کودک در فرانسه از والدین همجنس گرا متولد می شوند که نطفه اشان در بلژیک بسته شده است.

یک زوج همجنس گرای فرانسوی که با یک بیمارستان بلژیکی قرار معالجه دارند می گویند: “حدود یکسال طول کشید که تصمیم خود را بگیریم و از بیمارستان بلژیک تقاضای وقت کنیم. در سال فقط دوبار می توان با بیمارستان تماس گرفت. ماه ژوئن تلفن کردیم و برای دسامبر قرار گذاشتیم. برای ما فرصت بزرگی است.”

مرکز لقاح مصنوعی در بلژیک، بخاطر موفقیتش در این امر و تعداد قابل توجه مراجعان، تعداد مراجعه کنندگان خارجیش را محدود کرده است.

رئیس مرکز لقاح مصنوعی اراسموس در بلژیک می گوید:” حدود ده سال پیش تصمیم گرفتیم تعداد در خواستهایی را که از فرانسه دریافت می کنیم، بویژه در ارتباط با بانک اسپرم، محدود کنیم زیرا ما بانک اسپرم خودمان را داریم که با کمبود اهداکننده روبروست.”

گام نخست در این راه طولانی، مصاحبه با روانشناس بیمارستان است که باید بر سلامت روان متقاضی صحه بگذارد.

روانشناس بیمارستان می گوید: “هدف عیبجویی از متقاضی نیست بلکه اندیشه ای مشترک در مورد مسائل خاصی است که بدون تردید در تربیت کودک و محیط پرورشش مطرح می شود.”

در پایان مصاحبه با روانشناس، یکی از متقاضیان می گوید سعی کرده است در اظهاراتش صادق باشد: فکر می کنم مصاحبه ام بد نشد. تلاشم این بود که صادق باشم و روانشناس مرا در جریان حوادث آینده گذاشت، یعنی اگر حامله بشوم.”

برای این زوج همجنس گرا، اما، مهمترین چیز قانونی شدن خانواده های همجنس گراست: “اگر این قانون تصویب شود، می توانم این کودک را به فرزندی قبول کنم و همیشه در مراحل زندگی و تربیتش کنارش باشم زیرا از همه چیز که بگذریم، بزرگش کرده و دوستش داشته ام و نمی خواهم کسی دیگری او را از من بگیرد.”

> اختلاف دیدگاهها در فرانسه بر سر لایحه ازدواج برای همه

Gay Rights in Europe

Créé par Tableau

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجلس ملی فرانسه لقاح مصنوعی برای زوج‌های زن همجنسگرا و زنان مجرد را قانونی کرد

یک متخصص زنان و زایمان در هلند پدر بیولوژیکی ۱۷ کودک شناخته شد

جنگ فراموش شده شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد