Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بانک های اروپایی نباید تبعیضی علیه مشتری ها قایل شوند

بانک های اروپایی نباید تبعیضی علیه مشتری ها قایل شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، آسترید از استکهلم پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد:من یک شهروند سوئدی هستم و به زودی به دلایل کاری، به کشور دیگری در اتحادیه اروپا نقل مکان خواهم کرد. شنیده ام برخی از بانک های این اتحادیه حاضر نیستند برای خارجی ها حساب بانکی باز کنند، آیا این مسئله صحت دارد؟

نینا کودِلکووا، کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ داده است.

کمیسر ارشد ارتباطات اروپا: بانک ها می توانند درخواست بازکردن حساب بانکی را بپذیرند یا رد کنند. این تصمیم به آنها ربط دارد. قبل از باز کردن یک حساب بانکی، آنها باید مشتری خود را بهتر بشناسند.

شاید بعضی اوقات، ارزیابی موقعیت شهروندان خارجی برای بانک ها پیچیده باشد و به همین دلیل تصمیم بگیرند که درخواست حساب بانکی بازکردن مشتریان غیر مقیم را نپذیرند. البته بخاطر داشته باشید که در صورت چنین امتناعی، آنها حتماً باید دلیل قابل قبولی داشته باشند.

بانک ها نباید هیچگونه تبعیضی علیه شهروندان اتحادیه اروپا و بر اساس ملیت آنها قائل شوند. با این حال، برخی از بانک ها، خدمات بانکی ویژه ای برای افراد غیر مقیم در نظر گرفته اند. به شما توصیه می کنیم ، ببینید چه بانک هایی قبول می کنند برای افرادی که مقیم نیستند، حساب باز کنند.

اگر بانکی درخواست شما را برای بازکردن حساب بانکی رد کند، شما می توانید به سازمان های حمایت از مصرف کنندگان مانند “شبکۀ غیرقضایی اروپایی برای حل و فصل اختلافات مالی” یا فین نت (FIN-NET) شکایت کنید.

یورونیوز: شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید با شمارۀ تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها