Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مالیات خرید خودرو در اتحادیه اروپا

مالیات خرید خودرو در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامۀ سخن شما، “سِسیل” از شهر آرلون در بلژیک پرسش خود را در مورد مالیات خریدِ خودرو در اتحادیه اروپا، با “لوئیزا لارانجودو” کمیسر ارشد ارتباطات اروپا در میان می گذارد.

سِسیل: “من در شهر آرلون در بکژیک، نزدیک به مرز با لوکزامبورگ زندگی می کنم و قصد دارم یک خودرو از لوکزامبورگ خریداری کنم. فروشندۀ نمایشگاه خودرو به من گفت بعد از خرید خودرو باید در بلژیک مالیات بر ارزش افزوده بپردازم. آیا گفتۀ او درست است؟”

لوئیزا لارانجودو: “اگر یک خودروی جدید خریداری می کنید، باید مالیات بر ارزش افزودۀ آن را، نسبت به نرخ آن مالیات در کشور محل اقامت خود (بلژیک در مورد شما)، در هنگام ثبت خودرو، بپردازید.

یک خودروی جدید یعنی خودرویی که کمتر از شش هزار کیلومتر روی کنتور داشته باشد یا اینکه کمتر از شش ماه از کمپانی بیرون آمده باشد.

اما اگر شما یک خودروی دستِ دوم، از یک فروشندۀ حرفه ای خریداری نمایید، فقط مالیات بر ارزش افزودۀ آن کشور را پرداخت را خواهید کرد. یعنی در مورد شما در لوکزامبورگ.

اگر شما مایل به خرید یک خودرو از یک شخص معمولی هستید، هیچگونه مالیاتی بر ارزش افزوده در آن کشور یا در کشور خود نباید بپردازید.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

euronews.com/u-talk

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها