Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

امکان تحصیل در کشور دیگری در اتحادیه اروپا

امکان تحصیل در کشور دیگری در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسشی از طرف “چیلا”:
“اسم من چیلا و از مجارستان هستم. تابستان امسال خواهر زاده من مدرک دیپلم خود را خواهد گرفت و خیلی دوست دارد که از ماه سپتامبر آینده در یکی از دانشگاه های فرانسه اسم نویسی کند. آیا این اسم نویسی پولی است و آیا دانشگاه فرانسوی می تواند او را قبول نکند؟”

مَلگورزاتا کوروفسکا، مدیر ارتباطاتِ سازمان موسوم به “یوروپ دیرکت“، به این پرسش پاسخ می دهد:

“به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، شما حق دارید در هر کدام از دانشگاه های این اتحادیه و تحت شرایط مشابه با کشور خود، اسم نویسی کنید. بنابراین شما می توانید در فرانسه ثبت نام کنید.

شرایط ورودی در کشورها و دانشگاه های مختلف بسیار متفاوت هستند. با صرف نظر از این شرایط، هیچ دانشگاهی نباید به خاطر ملیت، از اسم نویسی شما خودداری کند اما دانشگاه ممکن است از شما یک آزمون زبان بخواهد.

با این حال، با توجه به شرایط شخصی، استثناهایی در این قوانین وجود دارد. برای مثال اگر شما قبلاً به همان زبان درس خوانده اید یا کار کرده اید، دیگر احتیاجی به آزمون زبان نیست.

همچنین باید بدانید که قوانین اتحادیه اروپا، شما را از پرداخت شهریه معاف نمی کند. شما باید همان شرایطی را داشته باشید که دانشجویان آن کشور دارند. اگر دانشجویان فرانسوی شهریه پرداخت می کنند، شما هم باید همان شهریه با بپردازید اما نباید از شما هزینۀ بالاتری درخواست شود.

این مسئله البته مربوط به بورس های تحصیلی و وام دانشجویی نمی شود. با این وجود برخی از کشورها ممکن است تسهیلاتی برای دانشجویان خارجی در نظر بگیرند. با این حال این تصمیم مربوط به هر کشور می باشد.

هنگامی که شما در خارج از کشور تحصیل می کنید، باز هم امکان دارد بتوانید از بورس کشور خود استفاده کنید. این هم باز مربوط می شود به تصمیمات مقامات مسئول در کشور شما.”

اطلاعات بیشتر، در سایت:
http://europa.eu/europedirect

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها