Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هدف از انتخاب "روز اروپا" چیست؟

هدف از انتخاب "روز اروپا" چیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسش مطرح شده از طرف “لِئا” از لیون در فرانسه:

من لِئا هستم و در پاریس زندگی می کنم. می خواهم بدانم هدف از برگزاری روز اروپا در نهم مِه چیست و نقش مراکز اطلاع رسانی موسوم به “یوروپ دیرکت” چه است. با تشکر از پاسخ شما.

“هدیه ناسراوی“، مدیر مرکز اطلاعی “یوروپ دیرکت” در استان پیکاردی در فرانسه به این پرسش پاسخ می دهد:

“نهم مِه، سالگرد به وجود آمدن اروپا است. در این روز رابرت شومان، برپایی اتحادیه اروپا و تحقق راه اندازی آن را اعلام کرد. تمام اروپایی ها، در ۲۷ کشور عضو این اتحادیه، این روز را جشن می گیرند.

بیانیۀ رابرت شومان اعلام داشت که اروپا ناگهانی و یکباره ساخته نخواهد شد، بلکه از طریق دستاوردهایی قابل لمس و همبستگی ای حقیقی به وجود خواهد آمد.

هر کشوری، روز اروپا را با رویدادهای گوناگونی جشن می گیرد و افراد پیر و جوان به این مناسبت گردهم می آیند. در این مراسم، نه تنها جشن و شادی برگزار می شود بلکه در مورد اتحادیه اروپا و نحوۀ عمل آن نیز توضیحاتی داده می شود.

از جمله ماموریت های “یوروپ دیرکت“، اطلاع رسانی به مردم، تشویق این گفتگوها و در دسترس شهروندان اروپایی بودن برای بزرگداشت این سالگرد است که در سال ۱۹۸۵ توسط سران دولت های اروپایی راه اندازی شد.

مراکز “یوروپ دیرکت“، مراکز رسمی اطلاعاتی اتحادیه اروپا هستند. در ۲۷ کشور اروپایی، حدود پانصد مرکزِ “یوروپ دیرکت” وجود دارد و هدف اصلی آنها نزدیک کردن نهاد های اروپایی به شهروندان خود است.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها