کار در خارج از کشور برای اروپایی ها

کار در خارج از کشور برای اروپایی ها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سوال مطرح شده از توماس از ورشو در لهستان: “من علاقمندم برای کار به لندن بروم. آیا برای کار در بریتانیا به اجازه نامه کاری نیاز است و چه کسی می تواند برای پیدا کردن کار در لندن به من کمک کند؟

“مَلگورزاتا کورووسکا” مسئول ارشد ارتباطات موسسۀ “اوروپ دیرِکت” به این پرسش پاسخ می دهد:

“به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، شما می توانید آزادانه در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در کشورهای منطقه اقتصادی اروپا کار کنید از جمله ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، سوئد. شما به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا به مجوز برای کار در یک کشور دیگر اتحادیه نیاز ندارید. با این حال در بعضی از کشورها، برخی اقدامات محدود کننده موقتا تا پایان سال ۲۰۱۳ برای کارگران بلغاری و رومانیایی وجود دارد.

اگر شما هنوزموفق به یافتن کاری نشده اید از حق و حقوقی برخوردار هستید . اول از همه، شما حق دارید کاملا مانند یک بریتانیایی، از خدمات کاری بهره ببرید. دوم اینکه، شما می توانید در بریتانیا، یک مدت زمان لازم برای یافتن شغل و گذراندن مراحل استخدامی بمانید. سوم اینکه حق دارید در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا به دنبال کار باشید. اگر برای پیدا کردن کار در خارج احتیاج به کمک دارید… سایت اینترنیتی “اورس” (EURES) تحت نظر اتحادیه اروپا و با کمک شبکه ای از مشاوران کار می تواند به شما در مراحل مختلف کمک کند. کشورهای اروپایی ممکن است هنوز برای بعضی از مشاغل خاص، اتباع خود را در ارجعیت قرار دهند، اما تنها در صورتی که این موقعیتها شامل حفاظت از منافع عمومی دولت و سمت های دولتی باشد. این پستها معمولا شامل پلیس، نیروهای مسلح، خدمات دیپلماتیک، قوه قضاییه و مقامات مالیاتی است. اما اگر این موقعیتها شامل سمت های دولتی نباشد تنها به اتباع آن کشور محدود نمی شود .

شما هم می توانید سئوالهای مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما درمیان بگذارید. لطفاً روی این لینک کلیک کنید :

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها