اروپا در راه اتخاذ یک سیاست کشاورزی مشترک

اروپا در راه اتخاذ یک سیاست کشاورزی مشترک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سئوال این هفته برنامه سخن شما توسط یک کشاورز از لهستان به دست ما رسیده است.

آقای کمیسر آیا اصلاحات به نفع یک سیاست کشاورزی مشترک می تواند قدرت رقابت کردن ما را افزایش دهد؟

داچیان چولوش کمیسر اروپایی کشاورزی و توسعه روستایی پاسخ می دهد:

“برای پاسخ به سئوال شما و اینکه اصلاح سیاست کشاورزی چگونه می تواند از رقابت پذیری حمایت کند، باید حداقل به سه مسئله توجه داشت.

نخست، برای اینکه قدرت رقابت کشاورزان بالا رود، سازمان تولید کنندگان باید انسجام بیشتری داشته باشد و قدرت چانه زنی خود را در مذاکرات تشدید کند. ما در اینباره پیشنهادهایی داریم که هم مسائل مالی تاسیس سازمان تولید کنندگان را مد نظر دارد و هم چگونگی عملکرد آنرا پوشش می دهد.

نکته دوم در مورد افزایش قدرت رقابت پذیری، مدیریت صحیح بازار است. در این رابطه ما استفاده از راهکارهای جاری بازار را برای برخورداری از یک شبکه امن تر پیشنهاد می کنیم. بدینگونه در حالت کلی، مثلا در مورد میزان درآمد کشاورزان زمانیکه احتمال سقوط قیمت محصولات وجود دارد، می توان در این شرایط بحران اقتصادی مداخله کرد … و این پیشنهاد شامل حال محصولات بیشتری نسبت به سطح پوششی که هم اکنون وجود دارد، می شود.

نکته سوم که اهمیت زیادی هم دارد دسترسی شما کشاورزان به نتایج تحقیقات است. ما در این راستا آمادگی داریم امکانات مالی در اختیار شما قرار دهیم که نه تنها تحقیقات و خلاقیتها را می توانند جدی تر و عمیق تر کنند، بلکه ارتباط شما را بعنوان کشاورز با سازمانهای فعال در زمینه کشاورزی توسعه می دهد و در نتیجه امکان عملی کردن طرحهای خود را در همکاری با بخشهای تحقیقاتی این سازمانها پیدا خواهید کرد.”

شما هم سئوالات خود را با مراجعه به سایت یورونیوز بخش سخن شما با ما در میان بگذارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش برای کاهش نابرابری؛ سیاست انسجام اتحادیه اروپا چیست؟

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا