Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اسباب بازی ها و ضرورت بازنگری ایمنی آنها

اسباب بازی ها و ضرورت بازنگری ایمنی آنها
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، لور که ده سال دارد از ایمنی اسباب بازی می‌پرسد و

سیلویا مورر، مسئول ارشد ایمنی و محیط زیست در اداره امور مصرف کنندگان اتحادیه اروپا پاسخ می دهد.

لور: «به یاد دارم زمانی که کوچک‌تر بودم مادرم می‌گفت ایمنی وسایل بازی اهمیت زیادی دارد. اما پرسش این است که وسایل بازی می‌توانند خطرناک باشند؟»

سیلویا مورر: «بله اسباب بازی ها می توانند برای کودکان خطرناک باشند در حال حاضر مشکلات زیادی با قطعات کوچک اسباب بازی‌ها داریم. تکه‌های اسباب بازی که از همدیگر جدا می‌شوند می‌توانند خطر بلعیدن و خفگی برای کودکان داشته باشند.

علاوه براین، اسباب بازی‌هایی هستند که از نظر صدا می‌توانند برای شنوایی کودکان تهدیدی به شمار آیند. همینطور مواد شیمیایی بکار رفته در برخی از آنها می تواند مضر باشد. بنابراین باید ایمنی و سلامت اسباب بازی‌ها را مورد توجه جدی قرار دهیم.

اتحادیه اروپا دستورالعملی را در بیست ژوئیه برای تمام اعضای این اتحادیه اجبار کرد. این خبر خوبی برای مصرف کنندگان است. آیین نامه پیشین که از سال ۱۹۸۸ تاکنون اجرا می‌شده دیگر متناسب با چالش‌های جدید در زمینه مسائل زیست محیطی و سلامت اسباب بازی‌ها نبود.

پیشرفتهای قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است. بعنوان مثال مقامات کشورهای عضو اتحادیه قابلیت‌ها و قدرت بیشتری برای کنترل و نظارت بر بازار یافته‌اند.

اما در حال حاضر فکر می‌کنیم که مقررات مربوط به مواد شیمیایی مورد استفاده در اسباب بازی‌ها هنوز جای کار دارد و در آن تمام مواد حساسیت زا و دارای عوارض مشخص نشده است.

بعلاوه اسباب بازی‌ها ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشند با تاثیرات منفی بر بر سیستم هرمونی کودکان. با توجه به این موضوع که کودکان دائما در حال رشد هستند، بنابراین مواردی از این دست باید مورد توجه قرار گیرند. ما باید مطمئن باشیم که از این گروه‌های آسیب پذیر مراقبت‌های لازم را بعمل می‌آوریم.

از این رو کمیسیون اروپا باید مقررات مربوط به ابعاد شیمیایی را بازنگری کرده و آن‌ها را بهبود بخشد.»

شما هم اگر پرسش یا نظری دارید می‌توانید در وبسایت یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها