Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آیا کولی های اروپا از جایگاهی برابر نسبت به دیگر شهروندان قاره سبز برخوردارند؟

آیا کولی های اروپا از جایگاهی برابر نسبت به دیگر شهروندان قاره سبز برخوردارند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسش برنامه این هفته درمورد وضعیت کولی های اروپاست و ونسان یک جوان فرانسوی آنرا برای برنامه “ سخن شما” فرستاده است.

ونسان:“ سئوال من در مورد وضعیتی است که سال گذشته برای کولی ها بوجود آمد. آیا این درست است که فرانسه کولی ها را جابجا کند، درحالیکه آنها هم در محدوده شنگن قرار دارند و بنابراین اروپایی محسوب می شوند؟ به نظر من طبیعی نیست که آنها را مجبور کنیم از این کشور به آن کشور بروند و می خواهم بدانم چراهم اکنون چنین وضعیتی وجود دارد؟”

کلودیا شارلز از گروه حقوقی حمایت از حقوق مهاجران(GISTI) در پاسخ به سئوال مطرح شده، گفت: “البته این طبیعی نیست که ما بتوانیم آنها را اخراج کنیم، بهتر است از واژه اخراج کولی ها استفاده کنیم تا جابجایی آنها. هم اکنون، کولی های رومانی و بلغارستان مثل شهروندان 25 عضو دیگر اتحادیه اروپا، شهروندان اروپا محسوب می شوند. البته توجه داشته باشید که اتحادیه اروپا و محدوده شنگن تفاوتهایی با هم دارند و به یک معنی نیستند.”

بریتانیا، ایرلند، قبرس، رومانی و بلغارستان عضو اتحادیه اروپا هستند، ولی در محدوده شنگن قرار ندارند و برعکس سوییس، نروژ و ایسلند را داریم که در محدوده شنگن قرار دارند، در حالیکه عضو اتحادیه اروپا نیستند.

کلودیا شارلزدر ادامه توضیحات خود گفت:“تمام اقدامات فرانسه طی سال گذشته و سال جاری ،اقداماتی درمرزغیر قانونی بودن هستند. برای اینکه همانطورکه یک شهروند اروپایی برای اقامت قانونی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، باید واجد شرایط خاصی باشد، از طرف دیگر می دانیم که همواره شرایط برای کولی ها از لحاظ دسترسی به شغل، مسکن و آموزش تبعیض آمیز بوده است. بعلاوه، این موضوع هم اکنون فقط شامل کولی ها نمی شود و همانطور که همه می دانند، می رود تا جنبه عمومی تری بخود بگیرد. چرا که فرانسه و ایتالیا، به طورمشترک از کمیسیون اروپا تقاضای تجدید نظر در مقررات تردد در محدوده شنگن را کرده اند.”

این کارشناس حقوقی در مورد این تقاضای مشترک فرانسه و ایتالیا افزود:“ باید دید که نتیجه کار به کجا خواهد رسید و راه حل کمیسیون اروپا در مورد عبوراز مرزهای داخلی چه خواهد بود. جا دارد یادآوری کنم که متاسفانه پس از ورود گسترده مهاجران تونسی، اصول جاری تردد آزاد در داخل محدوده شنگن محل تردید قرار گرفته اند. که این موضوع نه تنها می تواند شامل حال مهاجران شود بلکه تردد خود شهروندان اروپا را هم در داخل محدوده شنگن تحت تاثیر قرار خواهد داد.”

شما هم می توانید سئوال مورد نظر خود را با مراجعه به سایت یورونیوز، قسمت “ سخن شما“،مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها