Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مردم کدام کشورهای اروپایی ساعت کار کمتری دارند، بیشتر به مرخصی می‌روند و استراحت می‌کنند؟

خستگی از کار
خستگی از کار Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایرلندی‌ها در مقایسه با مردم سایر کشورهای اروپایی کمتر می‌خوابند، به طوری که فقط ۶۶.۶۱ درصد آنها بیش از ۷ ساعت در شبانه روز به خواب می‌روند.

آگهی

یک مطالعه جدید نشان می دهد که مردم اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی آسوده‌ترند و بیشتر استراحت می‌کنند. 

این مطالعه ۸ شاخص عمده را برای ارزیابی میزان آسودگی مردم در ۲۸ کشور اروپایی در نظر گفته است. این شاخص‌ها شامل این موارد هستند: درصد افرادی که بیش از ۷ ساعت در شبانه روز می‌خوابند، حداقل مرخصی استحقاقی سالانه شاغلان، روزهای تعطیلات عمومی، حداکثر ساعت کار هفتگی، حداقل زمان قانونی در نظر گرفته شده برای استراحت کارکنان در شیفت‌های کاری، متوسط ساعت کار سالانه هر فرد، تعداد ساعت استراحت روزانه و هفتگی. 

امتیازهای نهایی حاصل شده از در نظر گرفتن ۸ شاخص فوق نشان داد که مردم سه کشور یونان، ایتالیا و هلند از میزان آسودگی کمتری نسبت به ۲۵ کشور دیگر اروپایی برخوردارند یعنی آنها بیش از سایرین کار می‌کنند و کمتر به مرخصی می‌روند و استراحت می‌کنند.

در مقابل، اسلواکی، فنلاند و بلغارستان رتبه‌های اول تا سوم را در این مطالعه کسب کردند. 

در میان کشورهای اروپایی، نسبت جمعیتی که بیش از ۷ ساعت در شبانه روز می‌خوابند (۸۳.۷۲ درصد) در فنلاند بیش از ۲۷ کشور دیگر اروپایی است. فرانسوی‌ها هم از نظر حداقل روزهای مرخصی استحقاقی سالانه با ۳۰ روز از سایرین پیش است. آنها همچنین، با ۴۴ ساعت پایین‌ترین ساعت کار هفتگی و با ۱۶۱۰ ساعت، کمترین متوسط ساعت کاری سالانه هر فرد را پس از سوئیس دارند. 

اسلواکی و لیتوانی نیز با ۱۵ روز بیشترین روزهای تعطیلات عمومی سالانه را در مقایسه با ۲۶ کشور دیگر مورد بررسی، دارا هستند.

از نظر مجموع مرخصی استحقاقی و تعطیلات عمومی نیز اسلواکی (۴۳ روز) و فرانسه و استونی (۴۱ روز) بالاترین میزان را به خود اختصاص دادند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در فنلاند و پرتغال شاغلان می‌توانند ۶۰ دقیقه در هر شیفت کاری استراحت کنند که بیش از سایر کشورهای اروپایی حاضر در این مطالعه است. 

از نظر ساعت استراحت روزانه هم اسلواکی، بلغارستان و کراوسی با ۱۲ پیشتازند و از نظر ساعت استراحت هفتگی نیز بلغارها با ۴۸ ساعت صدرنشین هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیایی‌ها رکورد استفاده از مرخصی استعلاجی را شکستند

برای گرفتن طولانی‌ترین مرخصی پدری در کجای اروپا باید زندگی کنید؟

افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کارهایی را انجام می‌دهند؟