افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کارهایی را انجام می‌دهند؟

افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کارهایی را انجام می‌دهند؟
Copyright Public Domain
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جک کلی، مدیرعامل و بنیانگذار یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های کاریابی آمریکا در این باره می‌گوید: «پیشنهاد من به شما این است که در تعطیلات از پیروی کورکورانه از دیگران خودداری و از این فرصت برای موفقیت استفاده کنید.» در این مطلب با برخی از عادت‌های افراد موفق آشنا شوید.

آگهی

افراد زیادی تعطیلات آخر هفته خود را به تفریح و سرگرمی می پردازند. از سوی دیگر افرادی نیز هستند که این محدوده زمانی را صرف انجام کارهای اداری می کنند. اما افراد موفق در این روزها به چه برنامه ای عمل می کنند؟

به گزارش فوربس جک کلی، مدیرعامل و بنیانگذار یکی از قدیمی ترین شرکت های کاریابی آمریکا در این باره می‌گوید: پیشنهاد من به شما این است که در تعطیلات از پیروی کورکورانه از دیگران خودداری و از این فرصت برای موفقیت استفاده کنید.

خیلی راحت تر است که تعطیلات آخر هفته را به خوردن و نوشیدن و تماشای تلویزیون بگذرانید، اما پیشنهاد من این است که از این فرصت به عنوان هدیه ای برای تحرک و تولید بیشتر بهره بگیرید.

به همین دلیل من تعدادی از عادت های افراد موفق برای تعطیلات آخر هفته هایشان را با شما به اشتراک می گذارم، کارهایی بسیار ساده اما موثر.

اولین چیزی که باید انجام داد تفریح است. از حراج فصل تعطیلات استفاده کنید و به دنبال یک دست لباس مناسب کار بگردید، لباسی که رئیس و همکارانتان را تحت تاثیر قرار دهد. اگر مثل من بی سلیقه هستید، از راهنمایی یک خیاط خصوصی بهره بگیرید تا به شما بگوید چه لباسی برای چه کاری مناسب است.

در کنار این در تعطیلات دوچرخه سواری کنید، مقداری یوگا تمرین کنید یا به پیاده روی بروید.

یک روز عصر را صرف مرور تازه ها در حوزه کاری تان بکنید. می توانید مقاله ها، کتاب ها یا وبلاگ های مرتبط با رشته تان را بخوانید. سپس یک مرحله فراتر بروید و کتاب هایی را دست بگیرید که به شما چیزی جدید یاد می دهند.

اگر خواندن برایتان سخت است، پادکست ها و ویدئوهای یوتیوبی خوبی در دسترس هستند که می توانند شما را در یادگیری موضوعات جدید کمک کنند.

چند ساعت برای انجام کار حرفه ای تان کنار بگذارید. پروژه های جدید یا کارهایی را شروع کنید که می دانید بالاخره باید انجام شوند. کارهایی را که برای هفته ها عقب انداخته اید انجام دهید.

به رئیس تان یا آدم هایی که با آن ها کار می کنید ایمیل بفرستید. آن ها چون مشغول وقت تلف کنی بی معنی شان در آخرهفته هستند جواب شما را نخواهند داد، ولی وقتی سر کار برگردند تحت تاثیر انگیزه شما قرار خواهند گرفت.

برای کاری که می خواهید در طول تعطیلات تابستان انجام دهید طرح بریزید. اهداف بلندمدت تعیین کنید. برای مثال اگر دنبال شغل جدید هستید، جستجو برای شرکت های مختلف مناسب را شروع کنید، رزومه تان را به روز کنید، دستی به سر و شکل صفحه لینکداین تان بکشید، آگهی های استخدام را پیدا کنید و تکنیک های انجام مصاحبه را تمرین کنید.

یورونیوز
تمرین یوگا در ایام تعطیلات آخر هفته می تواند تمرکز شما را افزایش دهدیورونیوز

مهم است که با خانواده و دوستان تان به شکلی معنادار ارتباط بگیرید. گوشی های همراه تان را کنار بگذارید و از مصاحبت با هم لذت ببرید. به آنچه بچه ها یا همسرتان می گوید گوش کنید و سعی کنید بفهیمد واقعا در زندگی آنها چه می گذرد.

از شبکه های اجتماعی، تلویزیون و دیگر حواس پرت کن های اعتیادآور پرهیز کنید. یک زمانی بگذارید تا بفهمید کجای زندگی و کارتان قرار دارید. با خودتان صادق باشید. اگر اوضاع بر وفق مراد نیست، لزومی ندارد تظاهر کنید همه چیز عالی پیش می رود. اگر از زندگی شخصی یا حرفه ای تان راضی نیستید، شروع کنید به ریختن برنامه ای که به شما اجازه دستیابی به اهدافتان را می دهد.

بعد از اینکه همه این کارها، و همین طور فعالیت های خلاقانه دیگر، را انجام دادید؛ زمانی را به استراحت و ریلکس کردن اختصاص دهید. شاید این قضیه وقت شما را بگیرد، اما حرفم را باور کنید؛ از این ساعات آرامش بخش و پرارزش نهایت لذت را خواهید برد چرا که احساس خواهید کرد لیاقت اش را داشته اید. همچنین وجودتان را یک رضایت لذت بخش خواهد گرفت از آنجا که وقت تان را در این آخر هفته طولانی هدر نداده اید و مفید بوده اید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردم کدام کشورهای اروپایی ساعت کار کمتری دارند، بیشتر به مرخصی می‌روند و استراحت می‌کنند؟

تعطیلات اروپایی‌ها؛ چند درصد شهروندان توان سفر یک هفته‌ای را ندارند؟

به آرامی بغلم کن؛ دانشمندان به راز نوازش کامل پی بردند