Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دانشمندان: مصرف روزانه یک لیوان آبجو به بهبود تنوع باکتری‌ روده مردان کمک می‌کند

نوشیدن آبجو
نوشیدن آبجو Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنوع باکتری‌های روده در سلامت انسان نقش قابل توجهی دارد. به گفته پزشکان تنوع باکتری‌ها در روده افرادی که از دیابت یا عارضه‌های قلبی رنج می‌برند کمتر است.

آگهی

نتیجه یک پژوهش علمی در پرتغال نشان می‌دهد که مصرف روزانه یک لیوان آبجو حتی بدون الکل می‌تواند ترکیب باکتری‌ها در روده مردان را بهبود ببخشد.

این تحقیق بر روی یک جامعه آماری کوچک انجام شده است. پژوهشگران در دانشگاه نووا در لیسبون از ۱۹ زن و مرد بزرگسال خواستند که هر شب ۳۲۵ میلی لیتر آبجوی الکل‌دار یا بدون الکل بنوشند. مردان شرکت‌کننده پیش از انجام پژوهش نیز به طور میانگین روزانه تقریبا همین میزان الکل می‌نوشیدند.

میانگین سنی آنها نیز ۳۵ سال بود. به گفته دانشمندان پس از چهار هفته ترکیب متنوع‌تری از باکتری‌ها در روده‌های این مردان وجود داشت. این در حالی است که وزن و شاخص توده بدنی آنها تغییری نکرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته محققان در مدفوع مردانی که به مدت چهار هفته هر شب آبجو نوشیده بودند آلکالین فسفاتاز بیشتری وجود داشت. امری که به معنای سالم‌تر بودن روده‌های آنها است. 

دانشمندان تاکید کرده‌اند که برای تائيد این یافته‌ها باید تحقیق‌های بیشتری صورت بگیرد. تنوع باکتری‌های روده در سلامت انسان نقش قابل توجهی دارد. به گفته پزشکان تنوع باکتری‌ها در روده افرادی که از دیابت یا عارضه‌های قلبی رنج می‌برند کمتر است. 

بر هم خوردن موازنه بین باکتری‌های «خوب» و «بد» در روده انسان می‌تواند منجر به اسهال، یبوست، نفخ و درد شکم شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف آثار آبجو در ظروف سفالی ۹ هزار ساله در چین

مشکل ارتش آلمان برای خارج کردن هزاران گالن آبجو و شراب از افغانستان

نتیجه تحقیق ۲۰ ساله؛ سبک زندگی بی‌تحرک و نشستن جلوی تلویزیون چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟