مشکل ارتش آلمان برای خارج کردن هزاران گالن آبجو و شراب از افغانستان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آبجوهای آلمانی
آبجوهای آلمانی   -  کپی رایت  AP Photo

ارتش آلمان می‌گوید برای یک مشکل غیرمعمول لجستیکی که سربازانش در افغانستان با آن رو‌به‌رو هستند راه حل پیدا کرده است: خارج کردن چند هزار گالن آبجو و شراب از افغانستان.

سخنگوی وزارت دفاع آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که تصمیم اخیر فرمانده آلمانی در افغانستان مبنی بر منع مصرف نوشیدنی‌های الکلی از سوی سربازان این کشور در افغانستان باعث شده تا مقدار زیادی شراب، آبجو و دیگر نوشیدنی‌های الکلی در انبار این نیروها باقی بماند.

سربازان آلمانی روزانه می‌توانند تنها ۲ قوطی آبجو یا معادل آن از دیگر نوشیدنی‌های الکی استفاده کنند. همین موضوع سبب شده تا حدود ۲۲ هزار و ۶۰۰ لیتر معادل ۶ هزار گالن الکل در اردوگاه نیروهای آلمانی در افغانستان باقی بماند. این در حالیست که در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار سرباز آلمانی در این کشور حضور دارند که قرار است همه آنها به زودی این کشور را ترک کنند.

به دلیل موضوعات مذهبی و فرهنگی، ارتش آلمان نتوانسته این حجم از نوشیدنی‌های الکلی را بفروشد و مجبور است آنها را به کشور بازگرداند.

بعد از بررسی‌های بسیار، وزارت دفاع آلمان می‌گوید با یک پیمانکار غیرنظامی به توافق رسیده تا این نوشیدنی‌ها را از افغانستان خارج کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید