چگونه هوش مصنوعی، ماکرون را در مرکز اعتراضات فرانسه قرار داده است؟

عکس‌های جدیدترین نسخه Midjourney، یک برنامه هوش مصنوعی که دیپ‌فیک‌های واقعی ایجاد می‌کند.
عکس‌های جدیدترین نسخه Midjourney، یک برنامه هوش مصنوعی که دیپ‌فیک‌های واقعی ایجاد می‌کند. Copyright  Reddit - Twitter
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در میان مشکلات جاری در فرانسه بر سر اصلاح نظام بازنشستگی و ناآرامی‌های اجتماعی برسر این لایحه جنجالی، کاربران اینترنت در خلاقیتی به هوش مصنوعی روی آورده‌اند.

آگهی

در میان مشکلات جاری در فرانسه بر سر اصلاح نظام بازنشستگی و ناآرامی‌های اجتماعی برسر این لایحه جنجالی، کاربران اینترنت در خلاقیتی به هوش مصنوعی روی آورده‌اند.

در چند روز گذشته برخی از تصاویر قابل توجه تولید شده از سوی ابزارهای هوش مصنوعی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند.

این تصاویر به لطف آخرین نسخه برنامه «Midjourney»، یک برنامه هوش مصنوعی ایجاد شده است. این برنامه توسط یک آزمایشگاه تحقیقاتی مستقل در سانفرانسیکو به دست آمده که اولین بار در مارس ۲۰۲۲ راه اندازی شده است.

Reddit - Twitter
ماکرون مانند یک رفتگرReddit - Twitter

آخرین نسخه این برنامه (پنجمین) در ۱۶ مارس در نسخه «بتا باز» در دسترس قرار گرفت. به این معنی که برای هرکسی که علاقه‌مند به استفاده از این محصول است، در دسترس و باز است.

از آنجایی که برای ایجاد هر تصویر تنها یک جمله لازم است، کاربران اینترنت به طور طبیعی از این فرصت استفاده کرده‌اند تا در آن تصاویری را خلق کنند که منعکس کننده شرایط فعلی فرانسه است.

Reddit - Twitter
دو عکس دیگر از ماکرون در تظاهرات که با هوش مصنوعی ساخته شده استReddit - Twitter

به این ترتیب است که می‌توانید تصاویری را در شبکه‌های اجتماعی ببینید که در آن انگار ماکرون روی انبوهی از زباله‌ها نشسته یا علیه اصلاحات نظام بازنشستگی خود تظاهرات می‌کند.

کاربران همچنین با این روش، تصاویری از دستگیری دونالد ترامپ را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.

از زمانی که رییس جمهوری سابق ایالات متحده هشدار داد که انتظار می‌رود در این هفته کیفرخواست علیه‌اش صادر شود، کاربران رویای آنچه را که می‌تواند رخ دهد را با ایجاد این تصاویر در سر پرورانده‌اند.

حالا به لطف هوش مصنوعی، رویاها واقعا به حقیقت می‌پیوندند...

نتایج واقعا چشمگیر و البته کمی نگران‌کننده است. پیشرفت‌هایی که از حوزه ابزار هوش مصنوعی در حال انجام است، بار دیگر تاکید می‌کنند که اگر این «دیپ فیک‌ها» تا این حد قانع‌کننده به نظر برسند، می‌توان از این فناوری برای انتشار اطلاعات نادرست یا کلاهبرداری استفاده کرد.

اخیرا گزارش‌های متعددی مبنی برای هشدار کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده به مصرف کنندگان منتشر شده که مراقب افزایش ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مانند «ChatGPT»، «Vall-E» مایکروسافت و ابزارهای شبیه‌سازی صدا باشید.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این فناوری می‌تواند به طور متقاعدکننده‌ای صداها را شبیه‌سازی کند تا قربانیان را فریب دهد تا باور کنند که عزیزانشان در مشکل هستند و به سرعت به پول نقد نیاز دارند. در این مرحله رویای هوش مصنوعی به کابوس تبدیل خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت فرانسه طرحی را برای نظارت و ساماندهی اینفلوئنسرها به پارلمان ارائه کرد

مروری بر چند اصطلاح عجیب و غریب زبان فرانسه؛ «از رشته به ماتحت داشتن تا بیضه در سوپ»

دانمارکی‌ها در محله موادفروشان کپنهاگ سنگفرش خیابان را هم کندند