شصت و چهارمین مراسم اهدای جوایز موسیقی «گرمی» با سخنرانی زلنسکی برگزار شد

جان باتیست برنده جایزه بهترین آلبوم سال در جشنواره موسیقی گرمی
جان باتیست برنده جایزه بهترین آلبوم سال در جشنواره موسیقی گرمی   -  کپی رایت  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در مراسم اعطای جایزه گرمی به صورت آنلاین حضور یافت و دقایقی برای حاضران در این فستیوال سخنرانی کرد.

شصت و چهارمین مراسم اهدای جوایز موسیقی گرمی یکشنبه شب در آمریکا برگزار شد و جوایز بهترین آثار موسیقی سال از سوی برگزار کنندگان این مراسم به اهالی موسیقی اعطا شد.

در این مراسم جان باتیست به خاطر آلبوم «ما هستیم» جایزه آلبوم سال را دریافت کرد. آلبومی که از جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» الهام گرفته شده است. همچین گروه سیلک سونیک جایزه اصلی این مراسم یعنی ترانه سال را به خود اختصاص داد.

ترور نوآ، کمدین مطرح که اجرای این مراسم را برعهده داشت در حین برنامه از حاضران خواست که پیام ولودیمیر زلنسکی، رئيس جمهوری اوکراین را تماشا کنند.

آقای زلنسکی که یک پیام ویدویی برای حاضرین در این جشنواره ارسال کرده بود از اهالی جامعه موسیقی خواست تا با هر روشی که می‌توانند از مردم اوکراین در برابر تهاجم روسیه حمایت کنند. زلنسکی در حالی‌که تیشرت همیشگی سبز‌رنگ خود را بر تن داشت همچنین شادی حاصل از موسیقی را با ویرانی ناشی از حمله روسیه به کشورش مقایسه کرد و افزود: «چه چیزی مخالف موسیقی است؟ سکوت شهرهای ویران شده و مردم کشته شده.»

در این مراسم همچنین گروه سیلک سونیک شامل اندرسون پاک و برونو مارس با ترانه «در را باز بگذار» برنده جایزه ترانه سال جشنواره گرمی شدند.

اولیویا رودریگو خواننده ۱۹ ساله هم در تازه‌ترین جشنواره گرمی به خاطر ترانه «گواهینامه رانندگی» جایزه بهترین هنرمند جدید سال را کسب کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برندگان این جشنواره توسط حدود ۱۱ هزار عضو آکادمی انتخاب شدند. این مراسم که لاس وگاس آمریکا برگزار شد پیشتر برای تاریخ ۳۱ ژانویه برنامه‌ریزی شده بود ولی به دلیل اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا چندین بار به تاخیر افتاد.