Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پلاسیدو دومینگو و برندگان «اپرالیا» در اپرای باشکوه بولشوی مسکو

با همکاری
 پلاسیدو دومینگو و برندگان «اپرالیا» در اپرای باشکوه بولشوی مسکو
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خاویر کامارنا: «وقتی شروع به تحصیل در رشته آواز کردم، هیچ تصوری از اپرا نداشتم. زمانی من یک استاد ایتالیایی برای زبان آموزی داشتم، او ما را با آواز پلاسیدو دومینگو که توران‌دخت را می خواند، آشنا کرد. به یاد دارم که درپایان اپرا گریه می کردم، من بخاطر پلاسیدو عاشق اپرا شدم.»

سالن تئاتر تاریخی و باشکوه بولشوی مسکو ‍پذیرای یک شب پرزرق و برق با حضور پلاسیدو دومینگو، خواننده اپرای مشهور بود. او به تازگی مجموعه‌ای از خوانندگان الهام بخش معاصر را برای یک مراسم ویژه گالا دور هم جمع کرده، کنسدتی که توسط هنرمندان «آی ام جی» اجرا می شود.

پلاسیدو دومینگو صحنه اجرا را با برخی از برندگان مسابقه معتبر اپرالیا، به اشتراک گذاشته است.

پلاسیدو دومینگو، خواننده تنور می گوید:‌ «من از دوران رناتا تبالدی با همه خوانندگان بزرگ، بزرگ و بزرگ آن روزها آواز خواندم و اکنون مفتخرم که با برندگان اپرالیا آواز می خوانم.»

آیدا گاریفولینا، خواننده سوپرانو نیز می گوید: «من و پلاسیدو دومینگو از زمان‌های خیلی دور شروع به دوئت خوانی کردیم. خواندن با او یک لذت ناب است. جدا از افسانه ای بودن، او یک انسان فوق‌العاده و یک روح بسیار پاک است.»

خاویر کامارنا، خواننده تنور می گوید: «وقتی شروع به تحصیل در رشته آواز کردم، هیچ تصوری از اپرا نداشتم. زمانی من یک استاد ایتالیایی برای زبان آموزی داشتم، او ما را با آواز پلاسیدو دومینگو که توران‌دخت را می خواند، آشنا کرد. به یاد دارم که درپایان اپرا گریه می کردم، من بخاطر پلاسیدو عاشق اپرا شدم.»

تنور افسانه‌ای اولین حضور خود در بولشوی، بیش از چهار دهه پیش، هنگام دیدار با مخاطبان مشتاقش را بوضوح به یاد می آورد: «مردم زیادی آمده بودند. نیروهای حفاظتی آنها را کمی هل می دادند و من می گفتم :‌نه نه . آنها یک ساعت و نیم آنجا بودند و به من گل و شکلات می دادند. حیرت انگیز بود، حیرت انگیز.»

در این کنسرت همچنین قطعه «ای شراب، غم و اندوه را برطرف کن» از اپرای هملت را می توان شنید.

خاویر کامارنا، خواننده تنور می افزاید: «می خواهم بگویم که ما عادت داریم که او را مانند خدای آواز ببینیم، هر بار قبل از اینکه روی صحنه برود، هیجان و اندکی عصبی بودنش را می توان دید. این چیزی است که واقعا الهام بخش است.»

دومینگو امسال ۸۰ سالگی اش را جشن می گیرد، او راحت و شوخ طبعانه درباره تولد ۸۰ سالگی اش حرف می زند: «مسئله این است که من دوست دارم تولد امسالم را مانند فرانسوی ها برگزار کنم و بجای ۸۰ سال بگویم ۴ تا ۲۰ سال.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپرای خوابگرد؛ شاهکار بلینی در تئاتر شانزه لیزه پاریس

از زندگی تجملی تا بیداری معنوی؛ اجرای تازه‌ای از اثر هندل در سالزبورگ

آوای معنوی قوم اسلاو؛ سونیا یونچوا در اجرای زنده با ستارگان متروپولیتن