Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آوای معنوی قوم اسلاو؛ سونیا یونچوا در اجرای زنده با ستارگان متروپولیتن

با همکاری
آوای معنوی قوم اسلاو؛ سونیا یونچوا در اجرای زنده با ستارگان متروپولیتن
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«اجرا زنده است و خواننده هیجان دارد چون می‌داند هزاران نفر دارند تماشا می‌کنند، گرچه در سالن نیستند.»

اشتیاق سونیا یوچوا برای نقش‌های متفاوت‌‌ از خلال اجرای فوق‌العاده‌اش دیده می‌شود. او که یکی از بهترین خوانندگان زن اُپرا است آثاری از وردی، هندل، دورژاک و ادیت پیاف را در کتابخانهٔ تاریخی دیر شوسِن‌رید آلمان اجرا می‌کند.

خوانندهٔ سوپرانوی اهل بلغارستان این بار با همراهی جولین کوئنتین در کنسرت زندهٔ ستارگان متروپولیتن برای علاقه‌مندان می‌خواند.

او می‌گوید: «این اجراها بسیار شخصی‌اند. می‌خواستم در فاصلهٔ اتمام و ازسرگیری اجراهایم در اپرای متروپولیتن این کار را تجربه کنم. در زندگی‌ام اتفاقاتی افتاده. دومین فرزندم به دنیا آمده. حال‌وهوایم عوض شده. زن دیگری شده‌ام و هر روز رشد و تغییر می‌کنم.»

مجموعه کنسرتهای زندهٔ اپرای متروپولیتن هزاران کیلومتر دورتر از نیویورک اجرا می‌شوند. پیتر گِلِب، مدیر این اپراخانه دربارهٔ این اجراها می‌گوید: «اجرا زنده است و نکته‌اش همین است. خواننده هیجان دارد چون می‌داند هزاران نفر دارند تماشا می‌کنند، گرچه در سالن نیستند. این هیجان اجرای زنده است و هر اتفاقی در آن ممکن.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خواندن «آوازی برای ماه» اثر دورژاک، رویهٔ صدای آسمانی یونچوا را آشکار می‌کند. سونیا یونچوا دربارهٔ خاصیت معنوی این اثر و رابطه آن با زادگاهش می‌گوید: «این آواز که هم معنوی است و هم استعارهٔ ماه را دارد، همیشه به‌نظرم واقعا رمانتیک بوده. ما مردم اسلاو بسیار معنویت‌‌گرا هستیم.»

او بازی در نقش زنانی را می‌پسندد که سرگذشت خاص، شخصیت قوی و حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. اما می‌افزاید که: «خیلی وقت‌ها هم انتخابم فقط براساس علاقه‌ام به آواز است؛ چیزی می‌شنوم و می‌گویم امکان ندارد این را نخوانم.»

این خوانندهٔ برجسته کنسرت زندهٔ خود را با آهنگ نغمهٔ عشق از ادیت پیاف، خوانندهٔ مشهور فرانسوی به پایان می‌برد و چنین می‌گوید: «خدا عاشق آنهاست که عاشق‌ یکدیگر ‌اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلاسیدو دومینگو و برندگان «اپرالیا» در اپرای باشکوه بولشوی مسکو

خاموشی و صفا و آرامش؛ پیام کریسمسی خوانندهٔ ولزی اُپرا در اجرای آنلاین

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان