Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

خاموشی و صفا و آرامش؛ پیام کریسمسی خوانندهٔ ولزی اُپرا در اجرای آنلاین

با همکاری
خاموشی و صفا و آرامش؛ پیام کریسمسی خوانندهٔ ولزی اُپرا در اجرای آنلاین
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«هدف این اجراهای آنلاین آن بوده که این هنرمندان بزرگ از علاقه‌مندان‌شان دور نمانند. تهیه‌کنندگی کنسرت‌هایی را در اروپا برعهده گرفتیم. تیم ما از نیویورک، با ارتباط ماهواره‌ای، نور و حرکات دوربین را تنظیم می‌کند.»

در زمانه‌ای که بسیاری از اُپراهای دنیا خاموش‌اند اپراخانهٔ متروپولیتن نیویورک ابتکار شگفتی به‌خرج داده و مجموعه‌ای از کنسرت‌های پرشکوه را به‌شکل آنلاین و زنده در سراسر دنیا برگزار می‌کند. در این برنامهٔ موسیقی یورونیوز نگاهی می‌اندازیم به یکی از این مجموعه اجراهای زنده که در ولز انجام شده است.

در دل کوه‌های ابرآلود ولز، و در یک کلیسای جامع قرن سیزدهمی، کنسرتی ویژهٔ کریسمس با لحن موسیقی سنّتی ولز برپاست. آوازخوانی برایان ترفل خوانندهٔ باس‌باریتون در زادگاه خود، تنها یکی از اجراهای ستارگان اُپرای متروپولیتن است که اخیرا به شکل زنده و آنلاین برای علاقمندان پخش می‌شود.

برایان بخشی از آوازی را که به زبان ولزی خوانده، چنین ترجمه می‌کند: «تاریکی، نور دیگری است که اجازه می‌دهد ستارگان را ببینیم.» و می افزاید: «ما به‌یاد آنهایی هستیم که در خط مقدّم ‌(مقابله با همه‌گیری) هستند زیرا در تاریکی این روزگار، ستارهٔ آنها برای ما می‌درخشد.»

Euronews
تصویری از اجرای زنده در ولزEuronews

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برایان که آوازخوانی را در کلیسا آغاز کرده دربارهٔ تأثیر این امر بر زندگی خودش می‌‌گوید: «در بچگی آواز خواندن در کلیسا برای من خیلی مهم بود. ما کشاورزیم، و مزرعه‌ها از هم خیلی فاصله دارند. پس تنها جایی که همه دور هم جمع می‌شدند همان کلیسا بود.»

ولز شمار زیادی خوانندهٔ برجسته دارد و برایان در پاسخ به این پرسش که راز این امر چیتس می‌گوید که زبان ولزی هفت مصوّت دارد و برای همین، قابلّیت آوازخوانی بسیاری در آن نهفته است. و می‌افزاید: «همیشه می‌گویند آب و خاک ولز چیزی دارد که خواننده‌پرور است. لهجهٔ ما نوعی نغمه و آهنگ در خودش دارد. زبان ما خیلی موسیقایی است.»

پیتر گِلِب، مدیر اُپراخانهٔ متروپولیتن نیویورک دربارهٔ هدف مجموعه اجراهای آنلاین این اپراخانه می‌گوید: «هدف این مجموعه اجرای آنلاین آن بوده که این هنرمندان بزرگ از علاقه‌مندان‌شان دور نمانند. ما به‌این‌منظور کار عظیمی کردیم و تهیه‌کنندگی کنسرت‌هایی را در اروپا برعهده گرفتیم. تیم ما از هزاران کیلومتر آنسوتر، در نیویورک، با ارتباط ماهواره‌ای، نور و حرکات دوربین را تنظیم می‌کند.»

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وبسایت اپرای متروپولیتن نیویورک بلیت این اجراهای زنده را خریداری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجرای پرشکوه ارکستر وین در میلان به رهبری ریکاردو موتی

آوای معنوی قوم اسلاو؛ سونیا یونچوا در اجرای زنده با ستارگان متروپولیتن

ترانه‌های محلی آمریکای لاتین به‌روایت خوانندهٔ مشهور اُپرا