پیانیست معلول آمریکایی با چهار انگشت دنیا را مبهوت موسیقی خود می‌کند

پیانیست معلول آمریکایی با چهار انگشت دنیا را مبهوت موسیقی خود می‌کند
نگارش از Euronews

یک نوجوان آمریکایی توجه زیادی را در میان دوست‌داران موسیقی کلاسیک به خود جلب کرده است. داریوس سیمونز، نوجوان ۱۷ ساله‌ای است که تنها با داشتن ۴ انگشت پیانو می‌نوازد و کنسرت می‌دهد.

معلولیت مانع علاقه سیمونز به یاددگیری پیانو نشد. این نوجوان با داشتن ۳ انگشت در دست راست و تنها ۱ انگشت در دست چپ، قطعات زیبایی از موسیقی کلاسیک را بر روی پیانو می‌نوازد.

مهارت این نوجوان، او را در آمریکا پرآوازه کرده است به طوری‌که پیانیست کره‌ای، ییوروما از او دعوت به عمل آورد و در سال ۲۰۱۶ در تالار مشهور کارنگی در شهر نیویورک کنسرت مشترکی برگزار کردند.

سیمونز اخیرا یک قطعه موسیقی با نام «رویاها همیشگی است» ساخته است که در اینترنت طرفداران زیادی پیدا کرده. ویدیوی اجرای سیمونز از این قطعه در شبکه‌های اجتماعی نزدیک به چهار میلیون بار تنها در عرض یک هفته دیده شده است.

این نوجوان نوازنده، از ناحیه زیر زانو نیز دچار معلولیت است و از پای مصنوعی برای فشار دادن پدال‌های پیانو استفاده می‌کند.

او به خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی می‌گوید:« دلم می‌خواهد مردم به معلولیت من توجه نکنند و تنها این موسیقی من باشد که مورد علاقه مخاطب قرار بگیرد. به نظر خودم من معلولیت ندارم و همچون دیگران هستم. تنها فرق من این است که بیشتر به دنبال علاقه‌ام رفتم.»