Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پیانیست معلول آمریکایی با چهار انگشت دنیا را مبهوت موسیقی خود می‌کند

پیانیست معلول آمریکایی با چهار انگشت دنیا را مبهوت موسیقی خود می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

« دلم می‌خواهد مردم به معلولیت من توجه نکنند و تنها این موسیقی من باشد که مورد علاقه مخاطب قرار بگیرد.»

آگهی

یک نوجوان آمریکایی توجه زیادی را در میان دوست‌داران موسیقی کلاسیک به خود جلب کرده است. داریوس سیمونز، نوجوان ۱۷ ساله‌ای است که تنها با داشتن ۴ انگشت پیانو می‌نوازد و کنسرت می‌دهد.

معلولیت مانع علاقه سیمونز به یاددگیری پیانو نشد. این نوجوان با داشتن ۳ انگشت در دست راست و تنها ۱ انگشت در دست چپ، قطعات زیبایی از موسیقی کلاسیک را بر روی پیانو می‌نوازد.

مهارت این نوجوان، او را در آمریکا پرآوازه کرده است به طوری‌که پیانیست کره‌ای، ییوروما از او دعوت به عمل آورد و در سال ۲۰۱۶ در تالار مشهور کارنگی در شهر نیویورک کنسرت مشترکی برگزار کردند.

سیمونز اخیرا یک قطعه موسیقی با نام «رویاها همیشگی است» ساخته است که در اینترنت طرفداران زیادی پیدا کرده. ویدیوی اجرای سیمونز از این قطعه در شبکه‌های اجتماعی نزدیک به چهار میلیون بار تنها در عرض یک هفته دیده شده است.

این نوجوان نوازنده، از ناحیه زیر زانو نیز دچار معلولیت است و از پای مصنوعی برای فشار دادن پدال‌های پیانو استفاده می‌کند.

او به خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی می‌گوید:« دلم می‌خواهد مردم به معلولیت من توجه نکنند و تنها این موسیقی من باشد که مورد علاقه مخاطب قرار بگیرد. به نظر خودم من معلولیت ندارم و همچون دیگران هستم. تنها فرق من این است که بیشتر به دنبال علاقه‌ام رفتم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فشن شو معلولان در جمهوری دموکراتیک کنگو برای حذف محدودیت‌های روزمره

سنجاب معلول با چرخ راه رفت

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید