متروپولیتن نیویورک میزبان دوستاره پرآوازه دنیای اپرا با اثری از وردی است

با همکاری
 متروپولیتن نیویورک میزبان دوستاره پرآوازه دنیای اپرا با اثری از وردی است
Copyright 
نگارش از Katharina Rabillon
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلاسیدو دومینگو تا کنون نقش بیش از ۲۰ شخصیت را در آثار جوزپه وردی بازی کرده است. او اینبار در کنار سونیا یونچوا که ۴۰ سال از او جوانٰ‌تر است در اپرای «لوئیزا میلر»‌ می‌درخشد.

پلاسیدو دومینگو،‌ خواننده مشهور اسپانیایی به‌تازگی در کنار سونیا یونچوا،‌ در اپرای لوئیزا میلر، اثر جوزپه وردی بازی کرده‌است. سونیا یونچوا برنده رقابت‌های اپرالیا در سال ۲۰۱۰ میلادی است،‌ رقابت‌هایی که خود دومینگو آن را بنیان گذاشته بود.

با پلاسیدو دومینگو و سونیا یونچوا، خواننده صدای سوپرانو و اهل بلغارستان در حاشیه اجرای لوئیزا میلر در اپرای متروپولیتن نیویورک گفتگویی انجام داده‌ایم. این اثر از ۲۹ مارس تا ۲۱ آوریل سال ۲۰۱۸ در اپرای متروپولیتن اجرا می‌شود.

آثار جوزپه وردی،‌ آهنگساز ایتالیایی قرن نوزدهم در رپورتوار ها و زندگی حرفه ای پلاسیدو دومینگو،‌ خواننده اسپانیایی نقش مهمی داشته است. خواننده صدای تنور نقش بیش از ۲۰ شخصیت را در آثار آهنگساز ایتالیایی بازی کرده است. که از این میان می‌توان به «ارنانی»،‌ «لا تراویاتا»،‌ «ریگولتو»، «دون کارلوس» و «مکبث»‌ اشاره کرد.

خواننده ۷۷ ساله که اجرای بیش ۱۴۰ نقش صدای تنور را در کارنامه‌اش دارد،‌ در باره آثار وردی می‌گوید:‌ «آثار او در دوره اولیه کارش و در دوره میانه و دوره آخر، همه کارهایی فوق العاده استثنایی است. چند وقت پیش در باره ضرباهنگ کارهای وردی صحبت می‌کردم در کارهای وردی قطعات ریتمیک فراوان است در اپرای «لاتراویاتا» یا در اپرای «ارنانی». هر نوع اجرای ریتمیک که ازتنور یا باریتون یا سوپرانو یا متزوسوپرانو برمی‌آید در کارهای وردی هست. تنوع کارهای او حیرت انگیز است.»‌

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در دنیای اپرا، برای سونیا یونچوا سالی پر بار است. خواننده صدای سوپرانو نقش‌های متعددی را ایفا می‌کند. او پیش از «لوئیز میلر» در اپرای «دون کارلو» اثر جوزپه وردی ، که در اپرای باستیل پاریس به روی صحنه رفت،‌ و اپرای «توسکا»، اثر جاکومو پوچینی در اپرای متروپولیتن بازی کرده است.

سونیا یونچوا در باره ایفای نقش در اپرای «لوئیزا میلر»‌در کنار پلاسیدو دومینگو می‌گوید:‌ «در این نقش هر آنچه را که از پلاسیدو دومینگو آموخته‌ام، بشونید. انرژی او موقع تمرین واقعاً همه ما را مجذوب خود می‌کرد. پلاسیدو هنرمند فوق العاده و دست و دل بازی است. تمام این سال‌ها همینطور بوده است به نظرم، انرژی او از چیزهای ساده زمینی می‌آید که می‌تواند زندگی را زیباتر کند و این بسیار ارزشمند است.»

بیشتر بخوانید:‌

پلاسیدو دومینگو درباره اجرای نقش در کنار خواننده‌ای که نزدیک به ۴۰ سال از خودش جوانتر است،‌ می‌گوید:‌ «بخت این را داشته‌ام که از وقتی سونیا یونچوا آواز خواندن را شروع کرد کارهایش را ببینم و بشنوم. افتخار بزرگی نصیب ما شد که او جایزه مسابقات اپرالیا را از آن خود کرد. بی اندازه خوشحالم. آوازخواندن در کنار هنرمندی تا این حد عمیق،‌ با این احساسات و با تکنیک فوق العاده اش برایم الهام بخش است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«دولچه دوئلو»، اجرای دونفره خواننده اپرا و نوازنده ویلونسل

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی