لذت اجرای نقش در اپرای «ورتر» از زبان خوانندگان

با همکاری
لذت اجرای نقش در اپرای «ورتر» از زبان خوانندگان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اپرای «ورتر» شاهکار ژول ماسنه، متعلق به رپرتوار اپرا در قرن نوزدهم، اثری است که باید دید و شنید.

اپرای «ورتر» شاهکار ژول ماسنه، متعلق به رپرتوار اپرا در قرن نوزدهم، اثری است که باید دید و شنید. این اثر به رهبری ارکستر کورنولیوس مایستر، پیانیست و رهبر ارکستر آلمانی در اپراخانه زوریخ به روی صحنه رفت.

یورنیوز با خوان دیه گو فلورس، خواننده صدای تنور و آنا استفانی خواننده صدای متزو سوپرانو درباره این اثر گفتگوی کوتاهی انجام داده است.

آنا استفانی که در این اجرا نقش شارلوت را ایفا می کند، می گوید که اولین بار است به زبان فرانسه می خواند. وی می افزاید: «رمانتیسم، عمق و نرمی و احساساتی که این موسیقی در انسان القا می کند باعث شد اجرای این نقش مرا با خود به دنیای دیگری ببرد. می توانید در اجرای این نقش غرق شوید و اجازه بدهید صدا و احساسات تان شکوفا شود.»

او می افزاید: «ایفای نقش در این اپرا برای من موهبتی بود. مفاهیم انسانی که در این اثر مطرح شده، باعث شد من نگاهی دوباره به خودم بیندازم. از خودم بپرسم چرا شغلم خوانندگی اپراست. کار من این است که این احساسات را به دیگران منتقل کنم. احساسات تجلی هوش ماست. من اگر بتوانم حتی بر یکی از تماشاچیان تاثیر بگذارم و آنها را به سفر ببرم و کاری کنم که نسبت به احساساتشان آگاه شوند در این صورت کارم را درست انجام داده ام.»

خوان دیگو فلورس، بازیگر نقش ورتر درباره خوانندگی به زبان فرانسه در این اجرا می گوید: «زبان فرانسه زبان سختی برای آواز خواندن است. حروف صدادار در این زبان و جمله بندی خیلی دست خواننده ای را که می خواهد صدایش تمام سالن را پر کند و در تمام سالن طنین افکن شود، باز نمی گذارد.»

این خواننده اهل پرو می افزاید: «ایفای نقش ورتر، اوج رپرتوارهای یک خواننده صدای تنور است. فکر نمی کردم یک روز این نقش را ایفا کنم چون صدایم برای خواندن این نقش مناسب نبود. الان صدایم تغییر کرده و حس می کنم می توانم به این سبک بخوانم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجرای اپرای «ورتر» در اپراخانه زوریخ

قهرمان؛ اُپرایی در مایهٔ جاز براساس زندگی یک مشتزن استثنایی

استودیوی اپرای زوریخ؛ جای آشنایی با ستارگان نوظهور اُپرا