دیوید بووی؛ برنده غایبِ جوایز موسیقی بریتانیا

دیوید بووی؛ برنده غایبِ جوایز موسیقی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم جوایز موسیقی بریتانیا امسال روز ۲۲ فوریه برگزار شد.

آگهی

مراسم جوایز موسیقی بریتانیا امسال روز ۲۲ فوریه برگزار شد. دیوید بووی برنده اصلی جوایز این دوره بریتیش اواردز بود.آخرین آلبوم این شمایل موسیقی بریتانیا که ژانویه گذشته درگذشت «سیاه اختر» (Blackstar) نام داشت و برنده جایزه بهترین آلبوم امسال شد. وی همچنین جایزه صنعت ضبط و انتشار موسیقی بریتانیا را نیز از آن خود کرد. پسر او دانکن جونز بووی که این جایزه را دریافت کرد در این مراسم گفت: «او همیشه آماده کمک به افرادی بود که فکر می کنند مثل بقیه نیستند یا کمی عجیب و غریب اند. پس این جایزه به نوعی مالِ همه این آدمهای عجیب و غریب و کسانی است که آنها را به جایی می رسانند.»

اِمِلی سانده، خواننده و آهنگسازِ اسکاتلندی جایزه بهترین خواننده زن را به خانه برد. این خواننده ۲۹ ساله نخستین بار با تک آهنگ «بهشت» (Heaven) در ماه اوت سال ۲۰۱۱ درخشید. خود او درباره این جایزه می گوید: «واقعا بازتابِ هنر است، همیشه برای من همین بوده، حتی اگر بدبخت هم باشید، تا وقتی کار (هنریِ) واقعی بکنید، آنها به شما اعتبار می دهند و دلگرمتان می کنند. حال بسیار خوبی دارم.»

گروه راک بریتانیایی ۱۹۷۵ هم یکی از اجراهای پرشور این مراسم را بر عهده داشت. اعضای این گروه از نوجوانی و در منچستر کار خود را آغاز کرده اند. جایزه بهترین تک آهنگ بریتانیا هم برای آهنگ Shout Out To My Ex به گروه Little Mix رسید.

این گروه دخترانه در یک شوی استعدادیابی شکل گرفته است و ویدئوی آهنگ Shout Out To My Ex تاکنون ۱۸۰ میلیون بار در یوتوب دیده شده است.

رابی ویلیامز که رکوردِ ۱۸ بار بردنِ این جایزه را دارد نیز یکی از دیگر هنرمندانی بود که در این مراسم برنامه اجرا کردند. او سال گذشته جایزه «شمایل بریتانیا» را برای تأثیر پایدارش بر فرهنگ این کشور از آن خود کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واگذاری حق انتشار تمامی آثار دیوید بوئی در ازای پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار به یک شرکت آمریکایی

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان