Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

معرفی پنج فیلم نامزد بهترین ها برای دریافت جوایز فیلم اروپا

معرفی پنج فیلم نامزد بهترین ها برای دریافت جوایز فیلم اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پایان هفته گذشته، نامزدهای بیست و نهمین جوایز فیلم اروپا که هر سال توسط آکادمی فیلم اروپا برگزار میشود، اعلام شد.

آگهی

در پایان هفته گذشته، نامزدهای بیست و نهمین جوایز فیلم اروپا که هر سال توسط آکادمی فیلم اروپا برگزار میشود، اعلام شد. در بخش بهترین های این جوایز، پنج فیلم با یکدیگر رقابت می کنند.

- فیلم سینمایی «تونی اردمان» از مارن آده، کارگردان آلمانی یکی از فیلم های مطرح این دوره از جوایز است. این فیلم داستان ویلفرد، معلم آلمانی را روایت می کند که دغلباز است و از شوخی خوشش می آید. او تصمیم می گیرد که برای غافلگیر کردن دخترش به بخارست برود. در این فیلم پیتر سیمونیشک، نقش ویلفرد و ساندرا هولر نقش اینس دختر او را بازی می کند.

- فیلم سینمایی «من دانیل بلیک» به کارگردانی کِن لوچ در کنار سه فیلم دیگر از جمله رقابت کنندگان بخش بهترین های این دوره از جوایز فیلم اروپا است. این فیلم درباره مرد پنجاه ساله نجاری از شهر نیوکاسل است که دچار حمله قلبی می شود. پس از آن او بدلیل ناتوانی تصمیم می گیرد تا از بیمه ناتوانی در کار استفاده کند. اما مراحل این کار بسیار پیچیده و مشکل است.

- فیلم سینمایی «او» به کارگردانی «پل ول هوفرن» و با بازی هنرپیشه فرانسوی، ایزابل هوپر نیز از جمله فیلم های بخش رقابت این جوایز است. این فیلم داستان یک زن تاجر موفق را روایت می کند که توسط مردی تعقیب و مورد تجاوز قرار می گیرد.

- فیلم «جولیتا» از پدرو آلمادوآر، کارگردان اسپانیایی نامزد سه جایزه شده است. این فیلم نامزد جوایز کارگردانی و دو بازیگر نقش زن برای اما سوآرز و آدریانا اوگارت شد. جولیتا داستان زندگی زنی است که که می خواهد مادرید را ترک کند، اما از وضعیت دخترش که سالها او را ندیده با خبر می شود و بدنبال او می گردد. در این میان جولیتا خاطرات جوانی خود را نیز مرور می کند.

- فیلم «اتاق» به کارگردانی لنی آبراهامسون که سال پیش نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم نیز شده بود، از دیگر نامزدهای این جایزه است. اتاق که بر اساس رمان اما داناهیو ساخته شده، داستان زنی جوانی است که در هفده سالگی توسط یک مرد ربوده شده و در اتاقی کوچک زندانی اوست. او در این مدت از رباینده خود بچه دار می شود و قصد دارد با پسرش پنج ساله اش از آن اتاق فرار کند.

مراسم جایزه فیلم اروپا، دهم دسامبر ۲۰۱۶ در شهر وروتسواف در جنوب غربی لهستان برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد