Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«ویسکی من» فیلم سینمایی دزد معروف مجارستان

«ویسکی من» فیلم سینمایی دزد معروف مجارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خونسرد و مسلط با تاکسی می رسد، دزدی بانک چند دقیقه طول می کشد.

آگهی

خونسرد و مسلط با تاکسی می رسد، دزدی بانک چند دقیقه طول می کشد. مودب است و به کسی آسیب نمی رساند و معمولا پیش از سرقت، گیلاسی ویسکی می نوشد.
فیلم «ویسکی من» روایت آتیلا آمبروس، دزد معروف مجارستان را به تصویر می کشد. آتیلا با اسم مستعار ویسکی من دهه نود میلادی به سی بانک، اداره پست و آژانس مسافرتی دستبرد زد.

مراحل ساخت این فیلم در مجارستان در جریان است. آتیلا آمبروس که در صحنه فیلمبرداری حاضر است می گوید: «وقتی صحنه های ساخته شده را دیدم کمی ترسیدم، زیرا موقعیکه بانک می زدم اصلا حالت تهاجمی نداشتم. اوایل زیادی مودب بودم ولی با تجربه فهمیدم برای یک سارق نشان دادن اعتماد بنفس بالا ضرورت دارد. بازیگری که نقش من را بازی می کند این حالت را خوب نشان می دهد.»

با وجود سی فقره سرقت از آنجاییکه ویسکی من به کسی آسیب نرساند، افکار عمومی در حمایت از دزد یا پلیس مردد بود. بازیگر اصلی فیلم می گوید: «آتیلا آمبروس آنقدر قوی است که پس از هر بحرانی دوباره می ایستد مثلا ۱۲ سال در زندان بود اما حال کار می کند. وقتی امروز با او صحبت می کنی احساس نمی کنی سالها زندان بوده است.»

ویسکی من پس از شش سال سرقت، دستگیر و زندانی شد. ولی با طناب از سلول طبقه هفتم فرار کرد. طناب کوتاه بود و آتیلا از ارتفاع هشت متری به خیابان پرید. آتیلا آمبروس کودکی سختی داشت. یک ساله بود که مادرش او را رها کرد و مادربزرگش از او نگهداری می کرد. پس از مرگ مادر بزرگ مسیر او به سمت ارتکاب جرایم کوچک کشیده شد. آتیلا به تیم هاکی روی یخ پیوست، گاهی هم تیمی هایش در دزدی به او کمک می کردند ولی کار سرقت را عمدتا تنهایی انجام می داد.

سال ۱۹۸۸ ویسکی من در جریان یکی از فرارهایش، با پنهان شدن زیر قطار مسافربری از مرز مجارستان و رومانی عبور کرد. دهه نود میلادی، در جریان انتقال قدرت سیاسی و تغییر حکومت کمونیستی مجارستان ویسکی من به قهرمانی مردمی تبدیل شد.

فیلم «ویسکی من» با نام اصلی (A Viszkis) سال ۲۰۱۷ اکران خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد