Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سالن اپرای دوبی؛ قایق فرهنگ در دریای تجارت

سالن اپرای دوبی؛ قایق فرهنگ در دریای تجارت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دوبی حالا یک سالن اپرای عظیم دارد.

آگهی

دوبی حالا یک سالن اپرای عظیم دارد. کارگران آخرین جزئیات آماده کردن این مرکز فرهنگی را تمام می کنند. در مجاورت برج خلیفه که با ۸۲۸ متر ارتفاع بلندترین برج جهان محسوب می شود. شکل ساختمان از لنج های چوبی سنتی منطقه الهام گرفته شده که قرن هاست در آب های خلیج فارس در رفت و آمدند. شرکت اتکیتنز، سازنده سالن اپرای دوبی، در کارنامه خود ساخت برج العرب،برج کرسنت (به معنی هلال) در باکو،و برج چینی هورونگ را دارد.

اپرای آرایشگر شهر سویل اثر جوزپه وردی آغاز کننده رسمی برنامه های سالن اپرای دوبی خواهد بود.

استفانو پاسه سرپرست این اجرا می گوید: «اپرای لی ریک در جهان رونق یافته. همیشه می گفتند که اپرا مرده است. این نشان می دهد که اپرا بیش از هر زمانی زنده، جذاب و خواستنی است. حتی در شهری مانند دوبی که همه چیز به نظر حول و حوش پول، سرعت و تکنولوژی می چرخد.می بینید که این سالن بسیار خوب است. انعطاف زیادی دارد.تمیز است و مهمتر از همه آکوستیکی عالی دارد.

در واقع اولین برنامه افتتاح کننده سالن اجرای خواننده اپرا پلاسیدو دومینیکو بود که فیلمبرداری از آن ممنوع بود. بلیط های آن در کمتر از سه ساعت بفروش رسید و به سرعت در بازار سیاه به قیمت بالایی پیدا کرد.
قرار دادن صندلی ها از مارس ۲۰۱۳ آغاز شد. تمام صندلیها از صحنه اجرا تنها ۳۵ متر فاصله دارند. بنابراین هر کجا نشسته اشید تصویر و صدایی عالی خواهید داشت.

شهرت دوبی در پروژه های ساختمانی، مثال زدنی است.اما این نقطه عطفی در اجراهای هنری در این شهر خواهد بود. تنها سالن اپرای دیگر منطقه، سالن مسقط در عمان است.

مجری طرح اپرای دوبی، شرکت املاک و مستغلات اماراتی اعمار می گوید که این ساختمان روزی تبدیل به نمادی همچون اپرای سیدنی خواهد شد. با اولین نگاه به ساختمان اپرا، قایق سنتی این منطقه را تشخیص خواهید داد که و این از نظر درک تاریخ دوبی نمادی مهم به حساب می آید.

مهندس جان روستوک، مدیر طراحی شرکت اتکینز در دوبی مغز متفکر پیشنهاد ساخت این مرکز هنری است.

دوبی، رکورد دار استراحتگاه های لوکس، آسمانخراش ها و جزایر مصنوعی به شکل درختان نخل و اطلس جغرافیا در جهان است اما در سطوح فرهنگی آوازه ای ندارد و بیشتر مرکز تجارت و کسب و کار محسوب می شود.

جاسپر هوپ، مدیر عامل سالن اپرای دوبی می گوید: « تجربه این سطح از کیفیت و اجرا برای این شهر و حتی کشور رویداد ارزشمندی است که قبلا از آن محروم بودیم. دستاوردی بزرگ است که با شهرهای که سیصد یا ۴۰۰ سال دارای تئاتر یا اپرا بوده اند فرق می کند.

اپرای دوبی بخشی از طرح توسعه ۲۰ میلیارد دلاری بخش جنوبی شهر برای جذب بیشتر توریست ها و غنی کردن یک شهر تجاری با ابزار فرهنگ بشمار می آید.

صحنه نمایش این تئاتر قابلیت تغییر به شکل های مختلف را دارد و می تواند محل اجرای انواع نمایش ها و کنسرتها باشد.

برنامه افتتاحیه این سالن شامل اپرای کلاسیک، باله و موزیکال های برادوی خواهد بود.

همچنین سالن اپرا در ماه اکتبر پذیرای ستاره محلی و خواننده اماراتی، حسین الجاسم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان