Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بلاروس؛ نگاهی به جشنواره بین المللی «بازار اسلاویانسکی»

بلاروس؛ نگاهی به جشنواره بین المللی «بازار اسلاویانسکی»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جشنواره بین المللی هنر «بازار اسلاویانسکی» در شهر ویتبسک بلاروس برگزار شد.

آگهی

جشنواره بین المللی هنر «بازار اسلاویانسکی» در شهر ویتبسک بلاروس برگزار شد. برنامه های متنوع آواز این جشنواره از جمله اواز یک خواننده مکزیکی به زبان روسی و همچنین یک خواننده ایتالیایی به زبان اوکراینی جالب توجه بودند.

الیونورا وچیو از ایتالیا می گوید: «آنها صداهایی دارند که ما در ایتالیا نداریم. من زمان زیادی را در استودیو برای شنیدن آواهای اوکراینی گذراندم و شعر آواز را چند بار بازنویسی کردم تا ببینیم چطور باید کلمات را تلفظ کنم. واقعا یک چالش بود.»

جورج رومانو از مکزیک نیز می گوید: «خیلی خوشحالم که اینجا هستم. مردم بلاروس فوق العاده اند. من مینسک را دوست دارم و ویتبسک زیباست و من خیلی خوشحالم که اینجایم.»

مسابقه بین المللی آواز هنرمندان جوان و تازه کار یکی از بخش های اصلی این جشنواره است. یکی از آوازها به زبان اسلاوی خوانده شد. آنا تیموفی نماینده اسرائیل در این جشنواره و متولد مولداوی به زبان اسلاوی آواز خواند. او می گوید: «فضای جشنواره بسیار جذاب است. همه واقعا رفتار دوستانه دارند و مردم به هم لبخند می زنند، ما با هم حرف می زنیم و تجربه هایمان را مبادله می کنیم.»

فستیوال بازار اسلاویانسکی تنها به آواز اختصاص ندارد. در این فستیوال همچنین فعالیت های هنری گوناگونی مانند اجرای تئاتر و نمایش فیلم با مشارکت گسترده مردم بر پاست.

الکساندر پترویچ سیندورنکو، مدیر این جشنواره می گوید: «در جریان برگزاری جشنواره شهر تغییرات زیادی را شاهد است. در مدت زمان برگزاری این جشنواره حدود ۱۵۰ هزار نفر از بخش های مختلف آن بازدید می کنند.»

ویتبسک برای کلیساها پر شمار و کنیسه های زیبایش مشهور است. این شهر همچنین زادگاه مارک شاگال نقاش مشهور جهانی است.

در یکی از اجراها، ولری لئونتیف استار روس که پیشینه کار حرفه ایش به دهه ۸۰ میلادی در اتحاد جماهیر شوروی باز می گردد به روی صحنه رفت.

سراانجام بعد از اجرای خوانندهای گوناگون جایزه بزرگ آواز این جشنواره را قهرمان محلی از آن خود کرد. الکسی گروس ۲۶ ساله اهل بلاروس بعنوان پنجمین خواننده از بلاروس شناخته شد که تاکنون توانسته جایزه بزرگ این مسابقات را از آن خود کند. آخرین پیروزی بلاروس در مسابقات آواز این جشنواره به سال ۲۰۱۱ باز می گردد.

الکسی گروس می گوید: «امشب بهمراه گروه مان جشن می گیریم. ما بردن این مجسمه را جشن می گیریم و برای آن خواهیم نوشید.»

الکساندر ریباک برنده مسابقات آواز یوروویژن سال ۲۰۰۹ نیز به احترام کشور محل تولدش بلاروس، روی صحنه حاضر شد. او می گوید: «آنها دارند رشد می کنند. آنها در حال بین المللی تر شدن هستند و من فکر می کنم بلاروس جلوتر از تمام کشورهای اروپای شرقی در آواز است. آنها نشان دادند که آماده اند برای اجراهای بین المللی.»

ار چهار برنده مسابقات آواز در بلاروس، سه نفر از آنها تاکنون کشورشان را در مسابقات آواز یوروویژن نمایندگی کرده اند و الکسی گروس امیدوار است که او هم نماینده بلاروس در مسابقات آواز یوروویژن سال آینده شود.

سباستین سام خبرنگار یورو نیوز از ویتبسک گزارش می دهد: «نوعی مسابقات آواز یوروویژن را تصور کنید که به جای زبان انگلیسی، زبان روسی نشسته باشد. به رقابتی فکر کنید نه تنها استرالیا می تواند در آن مشارکت کند بلکه همه کشورهای جهان می توانند مشارکت داشته باشند. این هدفی است که جشنواره بین المللی هنری «بازار اسلاویانسکی» بلاروس در ۲۵ سال گذشته سعی در انجام آن دارد. نمایش شگفت آور تنوع.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان