Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جشنواره بین المللی هنرهای معاصر در قاهره

جشنواره بین المللی هنرهای معاصر در قاهره
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهر قاهره در مصر هر سال در فصل بهار بمدت سه هفته پذیرای جشنواره بین المللی موسیقی، تئاتر، فیلم و ادبیات است. در این میان اجرای رقصهای بومی از جایگاه

آگهی

شهر قاهره در مصر هر سال در فصل بهار بمدت سه هفته پذیرای جشنواره بین المللی موسیقی، تئاتر، فیلم و ادبیات است. در این میان اجرای رقصهای بومی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نغمه صلاح رقصنده مصری درباره شیوه رقص خود می گوید: «رقص من نمایشگر چرخشی بی پایان است. مانند تمامی زندگیم است که مدام تکرار می شود. من تلاش می کنم از این چرخه بیرون بیایم. می افتم، دوباره بر می خیزم… احساس تهی بودن می کنم… این خود زندگی است.»

شیما شکوری، طراح این رقص می گوید: «تلاش می کنیم انسان را از جنبه های مختلف در نظر بگیریم و نشان دهیم که آدمی نباید تنها از یک منظر دیده شود. انسان عمیقتر از آن چیزی است که می نماید و یا ما از وی برداشت می کنیم. واقعیتهای انسانی سیاه و سفید نیستند. مفهوم دایره در رقص بیانگر زندگی انسانی است. هر فردی طیفی از دایره ها را دور خویش دارد. برای همین نیز دیدگاه افراد به یک شخص خاص متفاوت است.»

بخشی از این جشنواره به جشن، پایکوبی و رقص دسته جمعی اختصاص دارد. در این بخش از فستیوال، ۵ خواننده و نوازنده موسیقی رپ نیز که به دلیل توانایی شان در آمیختن موسیقی های مختلف شهرت دارند بر روی صحنه هنرنمایی می کنند.

احمد العطار، یکی از مدیران جشنواره قاهره می گوید: «هر ساله هنرمندان مختلفی را دعوت می کنیم. متناسب با تولید اثار هنری در جهان، اجراهای متفاوتی داریم. هدف ما یافتن هنرمندان تازه از جغرافیاهای متفاوت است.»

برغم بی ثباتی سیاسی و اجتماعی در مصر، جشنواره هنرهای معاصر قاهره فرصتی فراهم آورده تا سنت و هنر مدرن برای چند هفته در این شهر با یکدیگر همزیستی داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟