«ماشا و خرس» کارتون دیدنی با رکورد یک میلیارد بیننده یوتیوبی

«ماشا و خرس» کارتون دیدنی با رکورد یک میلیارد بیننده یوتیوبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ماشا و خرس»، اقتباس آزاد از یک قصه عامیانه روسی به کارتونی با موفقیت جهانی تبدیل شده است. کارتون سه بعدی «ماشا و خرس» سال ۲۰۰۹ در روسیه ساخته شد و

آگهی

«ماشا و خرس»، اقتباس آزاد از یک قصه عامیانه روسی به کارتونی با موفقیت جهانی تبدیل شده است. کارتون سه بعدی «ماشا و خرس» سال ۲۰۰۹ در روسیه ساخته شد و اکنون در ۱۲۰ کشور جهان پخش می شود. بیش از ۱۰۰ انیماتور روزانه بین دو تا چهار ثانیه انیمشین تولید می کنند. این کارتون پس از کسب محبوبیت بین بیننده ها و همچنین منتقدان، اکنون موفقیت تجاری قابل توجهی بدست آورده است.

دیمیتری لویکوف، مدیر کارگردانی این انیمیشن می گوید: «فیلم ساختن در روسیه سخت است، چون در اینجا هر کس فکر می کند بهترین کننده کار است و از همه بهتر می داند، همه فکر می کنند بهترین فوتبالیست و بهترین معلم هستند و می دانند کدام کارتون برای بچه ها بهتر است. وقتی در این محیط فعالیت می کنی و فیلم می سازی، شاید برای موفقیت در بازار بین المللی تنها یک گام کوچک لازم باشد.»

درآمد «ماشا و خرس» علاوه بر قراردادهای مجوز پخش تلویزیونی و یوتیوب، از راه فروش کالا و اسباب بازی افزوده می شود. این کارتون به ۲۵ زبان ترجمه شده و در شبکه آنلاین نتفلیکس چند کشور عرضه می شود. یکی از قسمت های این مجموعه به نام «سوپ دردسرساز» رکورد یک میلیارد بیننده در یوتیوب را شکسته است. اپیزودهای کارتون روسی بطور متوسط بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون بیننده داشته است. ۵۵ قسمت «ماشا و خرس» ساخته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خرس در رومانی گله گوسفندان را درید

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل