Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تبادل فرهنگی نگارخانه ترتیاکوف مسکو و گالری ملی پرتره لندن

تبادل فرهنگی نگارخانه ترتیاکوف مسکو و گالری ملی پرتره لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نگارخانه دولتی ترتیاکوف مسکو بخشی از بهترین گنجینه های هنری خود را به گالری ملی پرتره لندن می فرستد. یکی از بزرگترین برنامه های تبادل فرهنگی بین دو

آگهی

نگارخانه دولتی ترتیاکوف مسکو بخشی از بهترین گنجینه های هنری خود را به گالری ملی پرتره لندن می فرستد. یکی از بزرگترین برنامه های تبادل فرهنگی بین دو شهر به مناسبت صدو شصتمین سال تاسیس نگارخانه ترتیاکوف برگزار می شود. این گالری دولتی میزبان نفیس ترین آثار و گنجینه های هنرهای زیبای روسیه است.

مدیر گالری ترتیاکوف با اشاره به مشکلات سیاسی و اقتصادی موجود می گوید: «علیرغم مشکلات، این نمایشگاه یک تلاش دو جانبه برای تصویرنگاری دوره خاصی از خلاقیت و روشنگری گروهی از روشنفکران و هنرمندان روسیه است. با وجود دشواری ها، با این حال اراده و تلاش برای ارتباط متقابل و همکاری قوی است.»

در چارچوب این تبادل فرهنگی، ۲۶ نقاشی از جمله پرتره چخوف، داستایوفسکی و تولستوی برای انتقال به لندن آماده می شوند. پرتره ملکه الیزبت اول و ویلیام شکسپیر، دو اثر نفیس گالری ملی پرتره لندن متعلق به سده ۱۶ و ۱۷ میلادی نیز به مسکو خواهند رفت. برگزار کننده این نمایشگاه و کارشناس هنر اروپا و روسیه با اشاره به تنش های سیاسی موجود می گوید: «در سطح فرهنگی همکاری و فرصت های فوق العاده ای وجود دارد. سال آینده نیز شاهد نمایشگاه های دیگری خواهیم بود که نشان دهنده تمایل و برنامه ریزی های دقیق موزه ها و گالری های روسی با نهاد های فرهنگی بریتانیا است.»

آثار نگارخانه ترتیاکوف مسکو تا اواخر ژوئن در گالری ملی پرتره لندن در نمایش است و متقابلا نمایشگاه گنجینه های هنری لندن از آوریل بمدت سه ماه در مسکو برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟