فیلم «ضربه مغزی» درام ورزشی تازه ویل اسمیت

فیلم «ضربه مغزی» درام ورزشی تازه ویل اسمیت
نگارش از Euronews

فیلم «ضربه مغزی» درام ورزشی آمریکایی است که بر اساس واقعیت ساخته شده است. دکتر بنت اومالو، یک پزشک نیجریه ای و نوروپاتولوژیست پزشکی قانونی آسیب مغزی را کشف می کند که ناشی از ضربه مکرر به سر است که بلافاصله عارضه ای ندارد اما در دراز مدت باعث مرگ و یا فراموشی می شود. او برای اثبات این عارضه که در بازیکنان فوتبال آمریکایی شایع است مبارزه می کند.

ویل اسمیت، بازیگر اصلی فیلم در نقش دکتر بنت اومالو با اشاره به انگیزه همکاری در این فیلم می گوید: «من اصلا با این پدیده آشنایی نداشتم و این یکی از دلایل مهمی بود که متقاعد شدم در این پروژه همکاری کنم. پسرم سالها فوتبال بازی می کرد وقتی دکتر بنت اطلاعات علمی و جزییات آن را توضیح داد برای من به عنوان یک پدر بسیار نگران کننده شد.»

فیلم همزمان با انتشار اطلاعات و اوج گرفتن بحث هایی در باره مخفی نگه داشتن آمار آسیب ناحیه سر بازیکنان در لیگ ملی فوتبال آمریکا اکران شده است. کارگردان می گوید هدف فیلم دادن اطلاعات به مخاطبان است تا خودشان در باره ایمنی در ورزش تصمیم بگیرند. پیتر لندس من، کارگردان می گوید: «من هرگز وظیفه خودم نداسته ام که به والدین، بزرگترها و یا نوجوان ها بگویم چکار کنند تصمیمی است که گرفتم و می دانم. اما فیلم، در آخر بازتابی از این مسئله متناقض است.»

فیلم «ضربه مغزی» با شرکت ویل اسمیت از اواخر دسامبر در سینماهای آمریکا اکران شد و در ماه های جاری در سینماهای اروپا نیز نمایش داده می شود.