Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تولید فیلم «پولینا» زیر سایه جنگ در اوکراین

تولید فیلم «پولینا» زیر سایه جنگ در اوکراین
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم خیال پردازانه «پولینا» محصول اولین همکاری مشترک و بزرگ تهیه کنندگان اوکراینی با همتایان بین المللی شان است. فیلمبرداری آن در استودیوهای شرکت

آگهی

فیلم خیال پردازانه «پولینا» محصول اولین همکاری مشترک و بزرگ تهیه کنندگان اوکراینی با همتایان بین المللی شان است. فیلمبرداری آن در استودیوهای شرکت «فیلم یو ای» در کی یف، پایتخت انجام شده است. فیلم «پولینا» داستان دختر جوانی را روایت می کند که برای یافتن حقیقت در مورد والدین گم شده خود به سیر و سفری سحرآمیز می رود.

کارگردان این فیلم اولیاس بارکو، کارگردان فرانسوی-بلژیکی است. این فیلم در محیط های متفاوتی از جمله زمان جنگ و دنیای خیال پردازانه می گذرد.

اولیاس بارکو کارگردان فیلم «پولینا» می گوید: «این فیلمی برای کودکان است اما من خواستم جنبه های سیاسی را هم در آن بگنجانم. فیلمبرداری در اوکراین انجام می شود و درون فیلم صحنه نبرد نیز داریم. مطمئنا من تمایلی به ترساندن کودکان ندارم اما من با پولینا صحبت کردم و از او پرسیدم: “از چه چیزی می ترسی؟” و او به من پاسخ داد: “از جنگ می ترسم زیرا کشورم در جنگ است.“»

نقش شخصیت اصلی این فیلم را پولینا پشننکو، هنرپیشه ۱۱ ساله ایفا می کند. اولیاس بارکو برای یافتن هنرپیشه این نقش از بیش از ۱۰۰۰ دختربچه در ایتالیا، فرانسه، بلژیک تست بازیگری گرفت اما در نهایت به شکلی تصادفی در کی یف با پولینا پشننکو آشنا شد.

پولینا پشننکو می گوید: «من هیچگونه تجربه بازیگری نداشتم و پیش از این در هیچ فیلمی ایفای نقش نکرده بودم. در واقع همواره می خواستم کارگردان سینما بشوم. سخت ترین کار برای من نشان دادن احساسات است. کار دشواری است.»

برغم اوکراینی بودن بازیگر اصلی، اما بخش مهمی از بازیگران فیلم «پولینا» فرانسوی هستند. یکی از نقشهای اصلی را ویرجینی لدواین، هنرپیشه فرانسوی ایفا می کند. او سابقه همکاری با لئوناردو دیکاپریو را در فیلم «ساحل» دارد و در فیلم «۸ زن» از فرانسوا ازون نیز حضور داشته است.

ویرجینی لدواین می گوید: «برای اولین بار است که در کی یف هستم. خیلی جالب است که ببینید سینما چگونه اجازه می دهد کشورهای مختلف را کشف کنید. سینما زبانی جهانی است و در نتیجه من احساس نمی کنم که اینجا متفاوت از جاهای دیگر است.»

به گفته کارگردان این فیلم، فیلمبرداری در اوکراین از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و اینگونه همکاری های بین المللی به تهیه کنندگان اوکراینی اجازه می دهد به شهرت برسند و تجربه کسب کنند.

دنیس ایوانف، تهیه کننده فیلم می گوید: «وقتی با گروهی کار می کنید که سابقه همکاری با لوک بسون دارد یا در یک پروژه اروپایی بزرگ شرکت می کنید، تجربه ای منحصر به فرد کسب می کنید. در پاسخ به این سوال که برای آنها چه سودی دارد باید بگویم که همه آنها می گویند که اینجا زندگی زیادی جریان دارد. استودیوهای بزرگی اینجا هستند و بازیگران بااستعدادی هستند که می توانید با آنها کار کنید.»

فیلم «پولینا» با بودجه ای دو میلیون یورویی ساخته شده است. زبان فیلم انگلیسی است، و تهیه کنندگان آن امیدوارند بهار آینده این فیلم برای شرکت در جشنواره فیلم کن آماده شود. پیش بینی می شود که اکران عمومی این فیلم در سراسر جهان در پاییز سال ۲۰۱۶ میلادی انجام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد