Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«آهنگهایی از کمان زندگی»؛ آلبوم جدید یویوما

«آهنگهایی از کمان زندگی»؛ آلبوم جدید یویوما
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یویوما، نوازنده پرآوازه ویولنسل، زندگی را از ابتدا تا انتها، سراسر تجربه می داند. «آهنگهایی از کمان زندگی» عنوان سیر و سفر موزیکال او و کاترین اسکات،

آگهی

یویوما، نوازنده پرآوازه ویولنسل، زندگی را از ابتدا تا انتها، سراسر تجربه می داند. «آهنگهایی از کمان زندگی» عنوان سیر و سفر موزیکال او و کاترین اسکات، نوازنده پیانو و دوست و همکار قدیمی اش است.

این آلبوم که در ماه سپتامبر منتشر شده شامل قطعاتی از دبیوسی، گرشوین و چایکوفسکی است. یویوما این آلبوم را همچون یک موسیقی متن برای زندگی می داند.

یویوما درباره شیوه همراه شدن موزیک با رخدادهای مهم زندگی می گوید: «زندگی چیست؟ هر کسی لحظات سخت و خوب را تجربه می کند و معمولا هر بار که شما این لحظات غیرمتعارف را تجربه می کنید موسیقی ای نیز با آن همراه می شود. این لحظات از جمله شامل اولین قرار عاشقانه، اولین بوسه و یا لحظات حزن و اندوه همچون اولین شکست عاطفی می شود و ما چیزی را از ابتدا تا انتها همراهی می کنیم.»

یویوما که روز ۷ اکتبر ۶۰ ساله شد، کارنامه ای پربار را به عنوان نوازنده ویولنسل تجربه کرده و به خاطر بیش از ۹۰ آلبوم خود تاکنون ۱۸ جایزه گرمی دریافت کرده است.

یویوما در مورد ۶۰ ساله شدن می گوید: «از جهاتی، بسیار رهایی بخش است. برخی می گویند همراه با افزایش سن خصوصیات انسان تشدید می شود. مثلا اگر در جوانی بدخو هستید شاید بدخوتر شوید. خصوصیتی که داشتید در شما تشدید می شود. فکر کنم با دانستن این امر احساس آزادی بیشتری می کنم. من پیرتر شده ام، خوب که چه؟ حس می کنم بیشتر و بیشتر می توانم خودم باشم.»

یویوما در فرانسه متولد شده است اما یک آمریکایی چینی تبار است. او می گوید با اینکه حرفه اش موزیک است اما موزیک به او در آرامش گرفتن کمک می کند.

یویوما می گوید: «من از موزیک برای حفظ تعادل روحی استفاده می کنم. برای من نوازندگی، اوج آسودگی است.»

یویوما و کاترین اسکات در راستای شناساندن آلبوم «آهنگهایی از کمان زندگی» در حال برگزاری رشته کنسرتهایی در ایالات متحده آمریکا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟