جشنواره فیلم سوییس از لیام همزورث تجلیل کرد

جشنواره فیلم سوییس از لیام همزورث تجلیل کرد
نگارش از Euronews

یازدهمین دوره جشنواره فیلم زوریخ با ۱۶۱ فیلم از ۳۳ کشور کار خود را شروع کرد. جشنواره با تجلیل از لیام همزورث، عنوان ستاره و جایزه چشم طلایی را به

یازدهمین دوره جشنواره فیلم زوریخ با ۱۶۱ فیلم از ۳۳ کشور کار خود را شروع کرد. جشنواره با تجلیل از لیام همزورث، عنوان ستاره و جایزه چشم طلایی را به او اعطا کرد.

این بازیگر استرالیایی به رسانه ها گفت: «از دریافت این جایزه و عنوان افتخار می کنم و خوشوقتم که جزئی از این فستیوال هستم. فستیوال نوپایی است ولی از فیلمسازان تجلیل و قدردانی می کند.»

لیام همزورث با بازی در سینمای هالیوود، از جمله فیلم اکشن «پارانویا» و همچنین نقش اصلی در فیلم های «بازی های گرسنگی» به شهرت رسید. بازیگر ۲۵ ساله همچنین برای افتتاحیه فیلم تازه اش به نام «خیاط» به این شهر سوییس آمده است. «خیاط» به کارگردانی جوزلین مورهاوس، برداشت سینمایی از یک رمان پرفروش، داستان یک زن خیاط با بازی کیت وینزلت است که از یک خانه مد شیک لباس در پاریس به شهر کوچک زادگاهش در استرالیا بر می گردد.

جشنواره بین المللی فیلم زوریخ از زمان تاسیس در سال ۲۰۰۵، با شتاب توسعه پیدا کرد و امسال ستاره های بین المللی مختلف و بیش از ۷۹ هزار بازدید کننده را جلب کرده است.

از مجموع ۱۶۱ فیلم شرکت کننده امسال، ۳۶ فیلم اولین تجربه های کارگردانی و چهارده فیلم برای اولین بار نمایش داده می شود. فستیوال زوریخ با تمرکز بر استعدادهای جوان از سراسر دنیا، از ۲۴ سپتامبر تا چهارم اکتبر ( دوم تا دوازدهم مهر) ادامه دارد.

مطالب مرتبط