Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تپش قلب بادکنکها در لندن

تپش قلب بادکنکها در لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرکز لندن ابری است، اما نه فقط به خاطر آب و هوا. عکاس فرانسوی «چارلز پتیون» صدها هزار بادکنک را زیر سقف بنای «کاونت گاردن»(Covent Garden) به هم

آگهی

مرکز لندن ابری است، اما نه فقط به خاطر آب و هوا. عکاس فرانسوی «چارلز پتیون» صدها هزار بادکنک را زیر سقف بنای «کاونت گاردن»(Covent Garden) به هم آویخته است تا یک نمایشگاه هنریِ همگانی خلق کند. او که به استفاده از بادکنک برای آفرینش تصاویر وهم انگیز در فضاهای مختلف مشهور است، امیدوار است که اثرش با عنوانِ «نبض»، سبب شود که بازدیدکنندگان، این بنای تاریخی را به شکلی متفاوت تجربه کنند.

این هنرمند می گوید: «هدف از این کار، سهیم شدنِ این اجرا با مردم است، تا بتوانند عکسهای خودشان را بگیرند، زاویه دید خودشان را داشته باشند. البته من دیدگاه خودم را دارم. اما می گذارم که مردم در این دیدگاه شریک بشوند.»

یک گروه ۲۵ نفری یک هفته کارکردند تا نزدیک به ۱۰۰هزار بادکنک مختلف را باد کرده و به هم متصل کنند. این اثر ۵۴ متر طول و ۱۲متر عرض دارد و یک نورِ ملایم سفید که نمادی از یک قلب تپنده است، کل آن را به شکل متناوب روشن و خاموش می کند. این اثر به منظور تعمق در تاریخ، انرژی و پویایی این منطقه طراحی شده است.

این اجرا توجه افراد بسیاری را به خودش جلب کرده است. یک بازدیدکننده استرالیایی می گوید: «داشتم از یک گوشه رد می شدم که به شکلی این اثر را دیدم، و با خودم فکر کردم انگار چند تکه ابر آنجا معلق اند، کمی شبیه آسمان لندن، در همین چند روز اخیر.

یک گردشگر اسپانیایی هم می گوید: «خیلی اصیل و متفاوت است، وقتی وارد کاونت گاردن می شوید این همه بادکنک را یکجا می بینید.»

این اجرا، بخشی از یک برنامه فرهنگی در کاونت گاردن است، که شامل دعوت از هنرمندانی نظیر آلکس شینک (Alex Chinneck)، جف کونز(Jeff Koons)، دامیان هیرست (Damien Hirst) و بنکسی (Banksy) برای خلق آثاری در این منطقه است. این اثر تا ۲۷ سپتامبر در این منطقه در حال نمایش خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟