Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیرون میدن با «ملکه آسمانها» به دور دنیا می رود

آیرون میدن با «ملکه آسمانها» به دور دنیا می رود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه راک آیرون مِیدن (Iron Maiden) پس از پنج سال با یک آلبوم تازه و برنامه یک تور جهانی در سال ۲۰۱۶ به جهان موسیقی برگشته است. این اثر که (The Book

آگهی

گروه راک آیرون مِیدن (Iron Maiden) پس از پنج سال با یک آلبوم تازه و برنامه یک تور جهانی در سال ۲۰۱۶ به جهان موسیقی برگشته است.

این اثر که (The Book of Souls) یا «کتاب ارواح» نام دارد، شانزدهمین آلبوم استودیوییِ این گروه و نخستین آلبوم دوبل آنها است و بنابراین با مدت زمان ۹۲ دقیقه طولانی ترین آلبوم آنها از نظر زمانی نیز به شمار می آید.

این آلبوم در ماه های سپتامبر و دسامبر ۲۰۱۴ در استودیوهای گیوم تلِ پاریس ضبط شده. آنها پیش از این هم در سال ۲۰۰۰ برای آلبوم (Brave New World) یا «دنیای تازه دلیر» از آن استفاده کرده بودند. اعضای گروه آهنگهای بسیاری نوشتند و بلافاصله آنها را در استودیو ضبط کردند که نتیجه اش حسِ خودجوش و زنده کارها است.

بروس دیکینسون خواننده این گروه می گوید: هیچ کس آهنگها را نخواهد شنید مگر اینکه کار ما کاملاً تمام شود. بنابراین مدیر حق ندارد وارد استودیو بشود، ممنوع است. شرکت ضبطِ کار هم حق آمدن به استودیو را ندارد. هیچ کس نمی تواند کارها را بشنود تا زمانی که ما کارمان را تمام کرده باشیم، آن وقت اگر از کار خوششان نیامد، می دانید، آنوقت می گوییم: هیوستن، ما مشکل داریم. اما حتی اگر آنها کار را نپسندند، ما عوضش نمی کنیم.

گروه آیرون میدن در سال ۱۹۷۵ به وسیله استیو هریس، ترانه سرا نوازنده گیتارباس در شرق لندن تأسیس شد و بروس دیکینسون در ۱۹۸۱ به این گروه پیوست.دیکینسون به عنوان خلبان نیز کار کرده است، او معمولاً سرخلبان بوئینگ های ۷۵۷ بوده است.او امسال برای درمان یک تومر سرطانی هفت هفته گرفتارِ شیمی درمانی و پرتودرمانی بود. اما حالا پزشکان گفته اند که همه چیز خوب است و او به همراه گروه به تور دور دنیا می رود.

وی درباره برنامه آخرین تور دور دنیا می افزاید: به مدیر برنامه ام زنگ زدم و گفتم: می دانی، انگار حالم بهتر است. گفت: بله. گفتم: خیال نداری با هواپیما به دور دنیا برویم؟ او گفت: خدای من، بهتر از این ممکن نیست. با یک آلبوم عالی برگشتیم و حالا حالِ تو هم بهتر است و با «ملکه آسمانها» پرواز می کنیم، وای خدای من. بهش گفتم: خوبه، آرام باش، آرام باش.»

https://www.ironmaiden.com/iron-maiden-and-the-book-of-souls-go-jumbo-on-massive-2016-world-tour.html

Queen of the Skies یا «ملکه آسمانها» یک بوئینگ ۷۴۷ ویژه است که گروه آیرون میدن را سالِ بعد به تور دور دنیا می برد، در حالیکه خواننده اصلی گروه خلبان آن خواهد بود.این هواپیما، این گروه و خدمه آنها را به همراه دوازده تُن تجهیزات در مسیری به طول۸۸۵۰۰ کیلومتر دور دنیا خواهد گرداند. کنسرتِ آلبوم «کتاب ارواح» در سال ۲۰۱۶، در ۳۵ کشور جهان برپا خواهد شد. این آلبوم هم اکنون در دسترس علاقمندان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟