Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیوارنگاری با موضوعات مذهبی در اوکراین

دیوارنگاری با موضوعات مذهبی در اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گرافیتی یا دیوارنگاری به عنوان هنر خیابانی با موضوعات اجتماعی و سیاسی شناخته میشود اما یک هنرمند در اوکراین موضوعات مذهبی را برای دیوارنگاره های خود

آگهی

گرافیتی یا دیوارنگاری به عنوان هنر خیابانی با موضوعات اجتماعی و سیاسی شناخته میشود اما یک هنرمند در اوکراین موضوعات مذهبی را برای دیوارنگاره های خود انتخاب کرده است.

سرهی رادکویچ که در مدرسه هنر شهر لویو در اوکراین درس خوانده، پس از تزیین یک کلیسای محلی به مضمونهای مذهبی علاقمند شد. در کشوری که شمایل های مذهبی بر دیوارهای تقریبا هر خانه ای پیدا می شود، او تاکید می کند هنرش سکولار است.

رادکویچ می افزاید: «دیوارنگاره هایم را کارهای هنری سکولار روی تم های مذهبی یا مسیحی می دانم. از نظر من شمایل نیستند. برای اینکه شمایل با کاربرد آن در محل معنی پیدا می کند و با آن ارتباط مستقیم دارد. شمایل باید در جای مشخص خودش باشد. اگر شمایل خانگی است باید در خانه بماند و اگر شمایل مسافران و زائران است باید همیشه همراه آنها باشد. در حالیکه دیوارنگاره های من در محیط های عمومی است.»

سکوت یکی از عوامل مهم برای فعالیت هنری او است و معمولا در ساختمان های متروکه واقع در خارج از شهر لویو کار می کند. هنرمند اوکراینی از عناصر طبیعی دیگر مانند خزه، خاک و برگ درختان نیز در شکل دادن به دیوارنگاره هایش بهره می برد.

سرهی رادکویچ با فروش کارهای هنری زندگی اش را تامین می کند و مورد احترام جامعه مذهبی و هنری است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟