Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تماشای مناظر کوهستانی از ایستگاههای تله کابین جدید «مون بلان»

تماشای مناظر کوهستانی از ایستگاههای تله کابین جدید «مون بلان»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک شگفتی جدید معماری در ایتالیا امکان تماشای مناظری خیره کننده از مون بلان، بلندترین قله اروپا را حتی به بازدیدکنندگانی که از شرایط جسمانی خوبی

آگهی

یک شگفتی جدید معماری در ایتالیا امکان تماشای مناظری خیره کننده از مون بلان، بلندترین قله اروپا را حتی به بازدیدکنندگانی که از شرایط جسمانی خوبی برخوردار نیستند، می دهد. اسکای وی (SKYWAY) یک تله کابین متفاوت است که امکان چرخش ۳۶۰ درجه ای دارد و و تا بیش از ۲۱۰۰ متر صعود می کند. این تله کابین مدرن اخیرا در دره کورمایور ایتالیا برای استفاده عموم آماده شده است.

بازدیدکنندگان با استفاده از اسکای وی و سه ایستگاه مدرن آن می توانند به تماشای مناظر زیبای کوهستانی بنشینند. در ایستگاههای این تله کابین رستوران، بار و سایر خدمات تفریحی وجود دارد. این تله کابین ظرف مدت ۱۵ دقیقه بازدیدکنندگان را به ارتفاع ۳۵۰۰ متری از سطح دریا می رساند.

کارلو سیلارا روسی، معمار اسکای وی می گوید: «هدف پروژه اسکای وی این بود که برای مردم امکان تجربه جدیدی را فراهم کند، تجربه فتح کوهستان! ما با استفاده از شیشه های شفاف به این هدف دست یافتیم. کابین در حال صعود به چرخش در می آید و فضاهای زیبای آن بیشتر از بیرون، از داخل قابل مشاهده خواهد بود. فضایی کاملا راحت فراهم شده تا هر کسی را از یک کودک گرفته تا یک فرد مسن به ارتفاع ۳۵۰۰ متری برساند.»

ایستگاهی که بازدیدکنندگان می توانند سوار تله کابین شوند در ارتفاع ۱۳۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. تله کابین در میانه راه به ایستگاهی در ارتفاع ۲۱۷۰ متری می رسد. این ایستگاه رستورانها و مغازه هایی با بالکنهایی با پنجره های شیشه ای دارد. ایستگاه نهایی که در ارتفاع ۳۵۰۰ متری قرار دارد، «آشیانه عقابها» نام گرفته است.

کارلو سیلارا روسی می گوید: «اسکای وی به ارتفاع ۳۵۰۰ متری می رسد. در راس قله شما منظره ای فوق العاده و بی نظیر در جهان خواهید داشت. این امر با معماری و مطالعه و تمرکز بر روی زاویه های خاص که زیباترین نقاط کوهستان در آن قرار دارد، محقق شده است. این زوایا احساساتی قوی در شما بر می انگیزد و باعث می شود رابطه ای با کوهستان برقرار کنید. این احساس حتی وقتی خانه می روید هم همراه شما می ماند.»

ساختار اسکای وی دارای سیستم نجات است و ماشینهای پشتیبان امکان دسترسی را به کابین متوقف شده در طول راه فراهم می کنند.
شیشه های ایستگاه بالایی به شکلی طراحی شده اند که در برابر بادهای قوی منطقه مقاومت کنند. بادها در این ارتفاع گاه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می رسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاف ارضی بر سر کوه مون ‌بلان؛ ایتالیا رسما از فرانسه شکایت کرد

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل