«جیپسی کینگز» و «کالچر کلاب» رشته کنسرتهای جهانی برگزار می کنند

«جیپسی کینگز» و «کالچر کلاب» رشته کنسرتهای جهانی برگزار می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه «جیپسی کینگز» اعضای گروه باسابقه «جیپسی کینگز» اکنون در حال برگزاری کنسرتهای جهانی خود هستند. آنها در جشنواره موزیک لندن مردم را به رقص

آگهی

گروه «جیپسی کینگز»

اعضای گروه باسابقه «جیپسی کینگز» اکنون در حال برگزاری کنسرتهای جهانی خود هستند. آنها در جشنواره موزیک لندن مردم را به رقص واداشتند. اعضای پایه گذار این گروه نوازندگانی از جنوب فرانسه هستند که والدینی کولی از اسپانیا داشتند. والدین آنها در دهه ۱۹۳۰ از جنگ داخلی اسپانیا فرار کرده بودند. آنها کارنامه هنری خود را اواخر دهه ۱۹۷۰ آغاز کردند و در دهه ۱۹۸۰ به شهرت و محبوبیت دست یافتند.

تونینو بالیاردو، نوازنده گیتار گروه جیپسی کینگز می گوید: «ما از سبک فلامنکو سبک جدیدی درست کردیم. نوعی رقص رومبای جدید که خاص ما است. بله درست است: ما موزیک فلامنکو را اندکی تغییر دادیم.»

نیکولا رِیِس، خواننده اصلی گروه جیپسی کینگ هم می گوید: «نوعی از موزیک همگانی است که عده ای آن را چه بفهمند و چه نفهمند، در هر صورت می توانند با آن برقصند.»

گروه جیپسی کینگ که ۲۵ میلیون آلبوم فروخته، تاکنون برنده جایزه گرمی و جایزه گرمی اسپانیایی زبان شده است. آنها اینک در حال برگزاری کنسرتهایی در آمریکا هستند و در ماه اکتبر امسال در فرانسه و بلژیک کنسرت هایی برگزار خواهند کرد.

گروه «کالچر کلاب»

اعضای گروه انگلیسی «کالچر کلاب» بعد از ۱۳ سال به روی صحنه بازگشته اند. بوی جورج، خواننده و ترانه نویس این گروه بار دیگر با سایر اعضای این گروه همراه شده است. این گروه در سال ۱۹۸۲ ترانه ای موفق را به نام «آیا واقعا می خواهی من را برنجانی؟» (Do You Really Want to Hurt Me) منتشر کرده بود. اعضای این گروه در سال ۱۹۸۶ به همکاری با یکدیگر پایان دادند و پس از آن آخرین همکاری موفق آنها با یکدیگر به سال ۲۰۰۲ بر می گردد.

بوی جورج، خواننده این گروه در مورد همکاری مجدد آنها با یکدیگر می گوید: «من در عمل چند بار گفته ام که برای من وقت آن بود که پایان دیگری را رقم بزنیم. زیرا آخرین پایانی که با هم داشتیم چندان خوب نبود. دلیل اولیه همکاری مجددمان همین بود. فکر می کردم فرایندی ساده تر از این باشد اما چهار سال طول کشید تا آن را به سرانجام برسانیم.»

گروه کالچر کلاب رشته کنسرتهای جهانی خود را آغاز کرده است . آنها همچنین اولین ترانه آلبوم جدید خود را منتشر کرده اند. ترانه ای که «بیشتر از سکوت» (More Than Silence) نام دارد. قرار است آلبوم جدید آنها سال آینده منتشر شود.

بوی جورج می گوید: «ما یک گروه موسیقی جهانی بودیم. همه سبکها را از جمله رِگی، سوکا و حتی جاز و کانتری امتحان کردیم. در نتیجه به نظرم در آلبوم جدید نسخه ای پخته تر از خودمان شده ایم.»

صدای بوی جورج در عرض سه دهه تغییر کرده است و امروز او صدایی عمیقتر، لحنی خشکتر و سنگینتر نسبت به سه دهه پیش دارد.

گروه کالچر کلاب تا اواسط ماه اوت در آمریکا به اجرای کنسرت خواهد پرداخت و پس از آن روز ۵ سپتامبر کنسرتی در لندن خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟