کنسرت آنتونیو زامبوژو، خواننده پرتغالی در لیون

کنسرت آنتونیو زامبوژو، خواننده پرتغالی در لیون
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونیو زامبوژو، از نسل جدید نوازندگان پرتغالی، در شهر لیون فرانسه کنسرت اجرا کرد. این برنامه جز فستیوال “شبهای فوروریه” بود که هر سال در ماه ژوئن و

آگهی

آنتونیو زامبوژو، از نسل جدید نوازندگان پرتغالی، در شهر لیون فرانسه کنسرت اجرا کرد. این برنامه جز فستیوال “شبهای فوروریه” بود که هر سال در ماه ژوئن و ژوییه در این شهر برگزار می شود.

وی خوانندگی را با خواندن در سبک فادو آغاز کرده است، اما سبک موسیقیایی او ترکیبی از فادو، از جاز، از موسیقی بومی و از بوسا نوا (جاز برزیلی) است.

زامبوژومی گوید که نوازندگان آلنتژو، زادگاهش در جنوب پرتغال او را به موسیقی علاقمند کرده اند. وی افزاید: «به آواز خواننده های میخانه رو به روی خانه مادربزرگم گوش می دادم و به خواندن علاقمند شدم. دوست داشتم آهنگهایی را که می خواندند یاد بگیرم. بعضی ها را یاد گرفتم و شروع به خواندن کردم.»

ششمین و تازه ترین آلبوم وی «روآ دا امندا» نام دارد. زامبوژو اولین آلبوم خود را در سال ۲۰۰۲ روانه بازار کرد. انتشار سومین آلبوم خواننده ۳۹ ساله در سال ۲۰۰۷ برایش شهرت جهانی به ارمغان آورده است.

وی اخیرا مدال و نشان رسمی پرنس هانری، نشان ملی افتخار در پرتغال، را از کاواکو، رییس جمهوری پرتغال دریافت کرده است.

زامبوژو دربار خاستگاه موسیقی اینگونه توضیح می دهد: «در پرتغال یا جای دیگر وقتی وارد فروشگاه محصولات موسیقی صفحه فروشی می شدم و می دیدم که سی دی های مرا در بخش سی دی های فادو گذاشته اند، حس بدی به من دست می داد. بعد متوجه شدم که فادو و موسیقی سرزمینم یکی از منابع اصلی الهام بخش سبک کار من هستند. فادو و «کانته النته ژانو» پایه هایی هستند که همه تأثیرات دیگر بر آنها تکیه می کند. از هنرمندان زیادی تاثیر گرفته ام: از “چت بیکر” یا “ژائو جیلبرتو“، یا در دنیایی پرآش
وب تر کسانی مثل “تام ویتس” و “نینا سیمیونه“، و همینطور از هنرمندان پرتغال زبان مثل “سزاریو اوورا” و “آمالیا رودریگش” و “کیتانو ولوزو”. با این همه گزینه های مختلف موسیقیایی، و تأثیر گرفتن از آنها شیوه خواندن و آهنگسازی من تغییر کرد.»

پس از لیون، زامبوژو درتولوز و بعد درریو دو ژانیرو کنسرت اجرامی کند. وی پاییز امسال به فرانسه بازمی گردد و در کازینوی پاریس کنسرتی خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟