تجلیل از رابرت کاپا عکاس خبری در بوداپست

تجلیل از رابرت کاپا عکاس خبری در بوداپست
نگارش از Euronews

نمایشگاه عکسهای رنگی رابرت کاپا، عکاس مجار برای اولین بار در اروپا در شهر بوداپست برگزار شده است. رابرت کاپا، عکاس خبری و عکاس جنگ، و همچنین از

نمایشگاه عکسهای رنگی رابرت کاپا، عکاس مجار برای اولین بار در اروپا در شهر بوداپست برگزار شده است. رابرت کاپا، عکاس خبری و عکاس جنگ، و همچنین از بینانگذاران آژانس عکاسی مگنوم پاریس است.

پس از جنگ جهانی دوم، عکاسی رنگی در کارهای رابرت کاپا افزایش قابل ملاحظه ای داشت. برگزاری این نمایشگاه یک رویداد مهم در بوداپست محسوب می شود. رابرت کاپا سال 1913 در این شهر بدنیا آمد و در جوانی برای کار به برلین رفت، سال 1933 با اوج گرفتن نازیسم در آلمان به پاریس و سپس به نیویورک مهاجرت کرد.

نمایشگاه «رنگ های کاپا» در کنار پرتره هنرمندان و ستاره ها شامل جلوه هایی از زندگی مردم عادی کشورهای مختلف دنیا و قرار دادن آن در مقابل چشم مخاطب آمریکایی و اروپایی است. او صحنه های جنگ جهانی دوم، جنگ داخلی اسپانیا، اعراب و اسراییل، هندوچین و چین و ژاپن را با دوربین خود ثبت کرده است.

رابرت کاپا سال 1954 هنگام عکاسی از جنگ هندوچین برای مجله «لایف» روی مین رفت و جان باخت. نمایشگاه «رنگ های کاپا» تا بیستم سپتامبر در بوداپست، پایتخت مجارستان برقرار است.

مطالب مرتبط