جشنواره های تابستانی اپرا در اروپا

جشنواره های تابستانی اپرا در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشنواره «اپرای واگنر» در آلمان جشنواره مشهور «اپرای واگنر» در شهر بایرویت آلمان برگزار می شود. این جشنواره در میان رخدادهای معتبر فرهنگی در آلمان

آگهی

جشنواره «اپرای واگنر» در آلمان

جشنواره مشهور «اپرای واگنر» در شهر بایرویت آلمان برگزار می شود. این جشنواره در میان رخدادهای معتبر فرهنگی در آلمان قرار دارد و در کاخ جشنواره موسوم به «تپه سبز» برپا می شود. جایی که مطابق طراحی ریچارد واگنر در سال ۱۸۷۵ ساخته شده و او اولین جشنواره را در این محل در سال ۱۸۷۶ برگزار کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان همراه با همسرش در میان مهمانان مراسم افتتاحیه بودند که در آن اپرای «تریستان و ایزولد» اجرا شد. کاتارینا واگنر، نتیجه ریچارد واگنر که این اپرا را بر روی صحنه برده، مدیر این جشنواره نیز است.

در ۱۵۰ سالگی اپرای «تریستان و ایزولد» که برای اولین بار در ۱۰ ژوئن ۱۸۶۵ به نمایش درآمد، خواننده تنور آمریکایی استفان گولد برای ایفای نقش تریستان بشدت مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.

استفان گولد می گوید: «برای مدت زیادی باید روی صحنه باشید. در ابتدا باید بسیار دکلمه وار بخوانید و سپس باید با قدرت همچون یک قهرمان تنور بخوانید.»

از سال ۱۸۷۶ این جشنواره همواره تحت کنترل خانواده واگنر بوده است.

امسال در حاشیه جشنواره، موزه توسعه یافته واگنر پس از نوسازی قابل توجه در خانه واگنر افتتاح شد.

تاکنون ۶۰ هزار بلیط برای این جشنواره فروخته شده است.جشنواره ای که تا ۲۸ اوت ادامه خواهد داشت.

ایتالیا؛ «جشنواره اپرا در ماسرا»

در ایتالیا «جشنواره اپرا در ماسرا» یکی از قدیمی ترین جشنواره های اپرا است. امسال نسخه جدیدی از اپرای ریگولتو اثر جوزپه وردی آغازگر ۵۱ امین دوره این جشنواره بود. این اجرای اپرای ریگولتو بی شباهت به سبک سینمایی کوئنتین تارانتینو نبود و همه بلیط های تئاتر سرباز اسفریستریو به فروش رفته بودند. فدریکو گرازینی، کارگردان این اپرا بود.

این جشنواره که تا روز ۹ اوت ادامه دارد برنامه ای سنتی و کلاسیک را از اپراهای ایتالیایی از جمله «لا بوهم» پوچینی شامل می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟